Brasserie-Bar Etiler-Boğaz

Bebek Bar

bebek bar
Yazan: Bora Sarısu

Bebek Otel ve barının durumu, işletmecisi Güngör Su’nun yaşının ilerlemesi ile son dönem belirsizlik içerisinde kalmıştı. Bebek mahallesinini fenomen mekanı 1960’lı yıllardan itibaren ünlü sinema oyuncularından, şehrin elitlerine hizmet vermiş kült bir mekandı. Değişmeyen dekorasyonu ve personeli ile zamanın durduğu Bebek bar, 2019 ayında The Stay grubu tarafından 20 yıllığına kiralandı ve hızlıca elden geçirilip açıldı. 2o adet odası yenilenen otelin en üst katı (Roof Bar) da bir lounge-bar olarak açıldı. Klasikleşmiş dekorasyonun önemli ölçüde korunduğu Bebek Bar (Teras Bar) ve Roof Bar’ın yeni işletmedeki en önemli farkı ise rezervasyon olmadan girilememesi olarak ifade edilebilir.

bebek bar

Bebek Otel Roof Bar

Karanlık girişi, bol ahşaplı dekoru, minderli koltukları ile bir teknenin kamarasında gibi hissettiğiniz Teras Bar, eski görüntüsü korunarak renovasyondan geçmiş. Tarihi barın da korunduğu Teras bölümü her zaman ki gibi koyun nefis manzarasına hakim durumda. Yemek ve içki menülerinin önemli değişikliklerden geçtiği mekanda Teras ve Roof Bar’da yemek servisi başlamış ve kokteyller günümüze uygun olacak şekilde modernize edilmiş. Bar atıştırmalıkları menüsünde Şarküteri Tabağı, Denizden Çıtırlar gibi paylaşımlıklar sunan mekan, Kokoreç Roll, Tavuk Quesadilla gibi sokak lezzetleri sunuyor. Deniz üzerine atıştırmalıkalar da ise Arpa Şehriyeli Karides Vongole ve Fish Mini Taco’s gibi özgün tabaklar dikkat çekiyor.

bebek bar

Bebek Hotel aynı zamanda Ambassador Restaurant’ın menüsünden kalma klasiklerin olduğu bir de ana yemek menüsü sunuyor. Köfte & Piyaz, Şnitzel, Taze Otlu Bonfile gibi yemeklerin olduğu bu menü Teras Bar ve Roof Bar’da servis ediliyor. Kokteyl anlamında oldukça kendinin yenileyen Bebek Bar, klasiklerin yanında 10 adet mekana özgü kokteyl sunuyor. Sıra numaraları ile sipariş verilen bu kokteyller arasında Erikli Votka şimdiden ön plana çıkmış durumda. Fiyatlardan da biraz bahsedecek olursak. Başlangıçlardan Denizden Çıtırlar 132 TL, Şarküteri Tabağı 115 TL’den sunulurken, Kokoreç Roll 65 TL, Fish Taco’s 82 TL’den fiyatlanıyor. Kokteyllerin 85 TL olduğu mekanda, gün boyu sıcak içecek servisi de yapılmamakta.

bebek bar

Rezervasyon şartı

Son olarak Bebek Otel bünyesindeki 2 mekanın rezervasyon ile misafirlerini ağırlamakta olduğunu belirtelim. 18:00 itibarı ile aktif olan Roof Bar kesin olarak rezervasyonsuz giriş kabul emiyor ve ayakta misafir ağırlamıyor. girişteki Teras Bar ise gün içi rezervasyonsuz gelenleri kabul etmekle beraber akşam için rezervasyon şartı koşuyor.

Bebek Bar Adres: Bebek Mh., Cevdet Paşa Cd. No:34, 34342 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 970 78 36

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.