Brasserie-Bar Etiler-Boğaz

Bebek Bar

Bebek Otel, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Bebek Otel ve barının durumu, işletmecisi Güngör Su’nun yaşının ilerlemesi ile son dönem belirsizlik içerisinde kalmıştı. Bebek mahallesinini fenomen mekanı 1960’lı yıllardan itibaren ünlü sinema oyuncularından, şehrin elitlerine hizmet vermiş kült bir mekandı. Değişmeyen dekorasyonu ve personeli ile zamanın durduğu Bebek bar, 2019 ayında The Stay grubu tarafından 20 yıllığına kiralandı ve hızlıca elden geçirilip açıldı. 22 adet odası yenilenen otelin en üst katına Roof Bar ismiyle bir lounge-bar eklenirken, en alt kata 2019 Ekim ayında Dragon Restaurant açıldı. Bir Bebek klasiği olan Bebek Bar’ın bu yeni tarzı her dönüşümde olduğu gibi olumlu, olumsuz tepkiler ile karşılaşıyor. Rezervasyon uygulamasına geçen mekan, özellikle misafirlerin giriş çıkışları ile ilgili oldukça karışık bir görüntü sergiliyor. Hali hazırda Muzaffer Yıldırım’ın işlettiği mekan yaptığı onca gastronomik değişime rağmen “Ahmet girdi, Ayşe giremedi” gibi konularla gündemi işgal eder durumda.

Aşağıdaki görsele tıklayıp, Bebek Bar ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz

bebek otel

Teras Bar Bebek Otel

Karanlık girişi, bol ahşaplı dekoru, minderli koltukları ile bir teknenin kamarasında gibi hissettiğiniz Teras Bar, eski görüntüsü korunarak renovasyondan geçmiş. Tarihi barın da korunduğu teras bölümü her zaman ki gibi koyun nefis manzarasına hakim durumda. Yemek ve içki menülerinin önemli değişikliklerden geçtiği mekanda Teras ve Roof Bar’da yemek servisi başlamış ve kokteyller günümüze uygun olacak şekilde modernize edilmiş. Bar atıştırmalıkları menüsünde Şarküteri Tabağı, Denizden Çıtırlar gibi paylaşımlıklar sunan mekan, Kokoreç Roll, Tavuk Quesadilla gibi sokak lezzetleri sunuyor. Deniz üzerine atıştırmalıkalar da ise Arpa Şehriyeli Karides Vongole ve Fish Mini Taco’s gibi özgün tabaklar dikkat çekiyor. Bebek Hotel aynı zamanda Ambassador Restaurant’ın menüsünden kalma klasiklerin olduğu bir de ana yemek menüsü sunuyor. Köfte & Piyaz, Şnitzel, Taze Otlu Bonfile gibi yemeklerin olduğu bu menü Teras Bar ve Roof Bar’da servis ediliyor.

bebek bar

Teras Bar

Roof Bar Bebek Otel

Bebek Otel bünyesindeki barlar mümkün olduğunca rezervasyon ile misafirlerini ağırlamayı tercih ediyor. Özellikle yazları 18:00 itibarı ile, Kış sezonunda ise güneşten daha fazla yararlanma amaçlı 14:00’de aktif olan Roof Bar, rezervasyon mecburiyeti sunuyor. Özellike Kokteyl anlamında kendini oldukça yenileyen Bebek Otel barları, klasiklerin yanında 10 adet mekana özgü kokteyl sunuyor. Sıra numaraları ile sipariş verilen bu kokteyller arasında Erikli Votka şimdiden ön plana çıkmış durumda. Fiyatlardan da biraz bahsedecek olursak. Başlangıçlardan Denizden Çıtırlar 132 TL, Şarküteri Tabağı 115 TL’den sunulurken, Kokoreç Roll 65 TL, Fish Taco’s 82 TL’den fiyatlanıyor. Kokteyllerin 85 TL olduğu mekanda, sıcak içecek servisi de yapılmamakta.

bebek bar

Roof Bar

Dragon Bebek Otel

Bebek Otel bünyesinde son açılan mekan, otelin girişinin, bir alt katında konumlandırılan Dragon Restaurant oldu. Denize paralel bir yemek deneyimin yaşandığı mekanda otelin klasik dekoru, Dragon’un klasik lezzetleri ile buluşturulmuş. Öğle ve akşam servislerinde aktif olacak restoran, keyifli de bir bar bölümüne sahip.

dragon bebek

Dragon Restaurant

Bebek Bar Adres: Bebek Mh., Cevdet Paşa Cd. No:34, 34342 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 970 78 36

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.