Brasserie-Bar Nişantaşı-Beşiktaş Şef Restoranı

Batard Bomonti

batard

Batard Bomonti paket servis bilgileri aşağıda

Evet ne ediyorduk en son, “Genç Şefler Rahatsız.” Ülkemizde dünyadaki anlamında yapılan fine dining restoranlar, bir şekilde uzun soluklu yaşamıyorlar. Deneyime kapalı toplumumuz, yemek yemeyi doymak, içki içmeyi sarhoş olmak üzere konumlandırdığı için, ufak porsiyonlardan oluşan, deneysel mutfak pek de ilgi görmüyor açıkçası. Bu tarz restoranlarda mesai harcamış şefler ise, Duruma istinaden, edindikleri bilgi birikimi daha casual restoranlarda uygulamaya döküyor. İşte Batard Bomonti, bu akımın bir devamı olarak fine dining üzerine tecrübeleri olan ünlü şeflerin ortaklığıyla açılan bir restoran. Yeniköy’de açılan Araka ve Alaf Kuruçeşme’den sonra şehirde ardı ardına açılan üçüncü şef restoranı olan Batard, kısa zamanda ilgi odağı bir mekan oldu.

batard

Kendilerini “Eklektik Mutfak” olarak tanımlayan Batard Bomonti, belli bir coğrafyaya veya tekniğe bağlı kalmaksızın, özgür ve özgün reçeteler ile menüyü oluşturuyor. Öğle ve akşam için ayrı menülerin olduğu Batard’ta, öğle menüsündeki bazı yemeklerden Çıtır Tavuk , Dana Kaburga sunuluyor. Başlangıçların daha fazla olduğu akşam menüsünde, Aguachile 45 TL, Salazar ve midye ve közlenmiş biberli Sanayi Pilavı servis ediliyor. Balık ve Mera bölümünden (ufak porsiyonlu ana yemek bölümü olarakta okunabilir) tütsülenmiş buğday pilavı ile servis edilen Ördek, Çıtır Somon, Dana Kaburga olarak sunuluyor.

batard

Batard Menü 08.09.2020

Batard’ın keyifli lezzetlerinin ortaya paylaşıma oldukça uygun olacak şekilde, biraz da ufak porsiyonlar olarak geldiğini belirtmek lazım. Mekanın barı da aynı mutfakta olduğu gibi imza kokteyllerden oluşan bir menü sunuyor. Bomonti’deki şef restoranı Batard, sevilen ürünlerinden oluşan bir paket menüsü oluşturmuş durumda. Çıtır Tavuk Waffel, Çıtır Tavuk Burger, 4 Pulled Beef Burger, Pastrami, Dana Kaburga, Tabaka Organik Tavuk, Trüflü Parmesanlı Patatez Kızartmasından oluşan menü. gel-al ve yemek sepeti vasıtasıyla sipariş edilebiliyor.

batard

Batard Eve Sipariş İçin Tıkla
Batard Bomonti Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Gökkuşağı Sok, Silahşör Cd. 15D, 34380 Şişli
Telefon: 0532 620 85 57

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.