Balıkçı Bodrum

Azur Bodrum

azur

2022 yaz sezonunda Yalıkavak yine oldukça hareketli. Özellikle Gökçebel adeta şık mekanların yeni adresi olmuş durumda. Bu markalar arasında en dikkat çekicilerden birisi de Azur Bodrum. 2018 Kasım ayında İstanbul’da açılan Azur, deniz mahsulleri üzerine menüsüyle şehirde önemli bir boşluğu doldurmuştu. Geleneksel balıkçılardaki meze ve balık anlayışını kendine özgü yorumlarla ileri bir seviyeye taşıyan Azur, yakın zamanda önemli bir menü değişiminden geçti. Bu yaz ise keyifli restoran, gecenin ilerleyen saatlerinde içerisinde yer alacak Müştemilat markası ile canlı müzik etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Azur Bodrum, şık atmosferi, keyifli barı ve deniz ürünleri üzerine 4 farklı coğrafyadan lezzetleri ile bölgenin renkli mekanlarından.

azur

Doğallığı ve eşsiz günbatımı ile ünlü Gökçebel’deki eski tersanede açılan Azur Restaurant, tasarımında tersane simgelerini, modern objelerle tamamlamış. Girişinden itibaran şıklığıyla dikkat çeken mekan içerisinde, ünlü sanatçıların tasarımlarına yer veriyor. Gün batımına karşı rahat ve konforlu oturma alanları olan mekanın girişinde keyifli bir kare bar bulunmakta. Akşamüstü manzaraya karşı içki ve bazı özel atıştırmalıklar için de ziyaret edilebilecek bar bölümünde imza kokteyller sunuluyor. Azur’un menüsü ise dünyanın 4 önemli bölgesinden esinlenen deniz ürünleri odaklı lezzetlerden oluşuyor.

azur

Son dönem dünyanın yükselen yıldızı olan Peru mutfağı Azur’un mutfağında önemli bir yer tutmuş. Peru’ya göçen Japonlar tarafından 2 mutfağın harmanlanmasıyla oluşturulan Nikkei tarzı, Azur’un menüsünün odak noktası. Bu anlamda menüde usulüne uygun Cevicheler ve Tempuralar önemli yer tutuyor. Yine çiğ balığı yemeklerde oldukça iyi kullanan İtalyan mutfağı da Crudo’lar bölümüyle menüde yerinini alıyor. Azur’un yeni menüsünde ise Bask sitili ağır ateşte pişirilen balıklar dikkat çekiyor. Bu balıklardan Lambuka, Çatalkuyruk, İskender Balığı, Turna her yerde bulunamayacak seçeneklerden. Akdeniz coğrafyasının sevilen lezzetleri Paella ve makarnalar ile menüyü tamamlıyor. Bu sene Azur Bodrum’da geceye dans ve eğlence ile Müştemilat’da devam etmek de ayrı bir keyif.

azur

Adres: Gökçebel Mahallesi, Şendogan Caddesi, Bodrum, Muğla
Azur Bodrum Telefon: (0252) 386 34 44

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.