Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar Kahve Mekanları Müdavimlist

Atatürk Kültür Merkezi Mekanlar

akm

Ülkemizde dışarıda yeme-içme kültürü oldukça düşük olması sebebiyle kentleşmenin artmasıyla inanılmaz bir büyüme potansiyeli barındırıyor. Bu duruma somut bir örnek göstermek gerekirse, Yıkılmadan önce içerisinde oldukça az yeme-içme opsiyonu olan Atatürk Kültür Merkezi, yeni halinde birçok mekana ev sahipliği yapmaya başladı. Artık alışveriş, sanat merkezi, hatta hastaneler bile açılırken, bir yaşam alanı mantığıyla içerisinde iddalı mekanlara yer veriyor. Bu anlamda yenilenmesine istinaden aşağıda Atatürk Kültür Merkezi mekanlar listesini derledik.

akm

Biz İstanbul

Biz İstanbul

Atatürk Kültür Merkezi (Bundan sonra AKM olarak anılacak) içerisindeki ne iddialı mekan kuşusuz Biz İstanbul. Doğuş grubuna ait restoran zinciri D.ream markası olan mekan boydan boya manzarası olan bir teras mekan olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul mutfağı üzerine bir menüsü olan restoranda farklı saatlerde farklı atmosferler yakalamak mümkün. Girişi bölümü itibarı ile rahat bir oturum düzeni ile misafirlerini karşılayan dikey mekanın yarısı açık, yarısı da kapalı alandan oluşuyor. Ortasında bir bar bölümü ve açık büfesi olan restoranın en son bölümü ise beyaz örtülü masaları ile bir fine dining restoran dönüşüyor. Biz İstanbul özellikle güzel havalarda ziyaret edilemsi gereken şehrin en önemli terk mekanları arasında geliyor.

Biz İstanbul Telefon: (0212) 806 07 66

Biz İstanbul

Divan Brasserie Fuaye

Divan grubunun son dönemde çeşitli markaları ile şehirde bir atak içerisinde olduğu görülüyor. Kuruçeşme’nin yeniden açılılan markanın, Galataport ve Kanyon’da ile birlikte AKM’de de yer aldığı görülüyor. Sanat merkezindeki diğer bir teras olan Divan Brasserie Fuaye, AKM’de yer alan diğer bir iddalı mekan olarak karşımıza çıkıyor. Doğrusu Akm’de Divan lezzetlerini takmak da ayrı bir keyifli. Mekanın açık kısmında yer alan bar da servis edilen kokteyller de denenmeli.

Straborn Coffee

AK!M içerisinde yer alan 3 kahve mekanından birsi olan Straborn Coffee Şehirde yeni bir marka. Sanat merkezi açıldığında ilk yerini alan mekanlardan olan Strabon Coffee, Taksim’in keşmekeşinden sıyrılıp, rahat bir ortamda zaman geçirmek için ideal mekanlardan. Uygun fiyatları olan self servis kafe, tüm gün vakit geçirmek, çalışmak veya toplantı yapmak için uygun atmosfer sunuyor.

Vakko L’Atelier

Son yıllarda bir diğer büyüyen marka da Vakko L’Atelier kuşkusuz. Birçok AVM’de yerini alan zincir restoran, İstanbul’da gittikçe sayısını arttırıyor. AKM içerisinde şube açan Vakko L’Atelier’de özellikle Öğle yemeği ve gün içi tatlı-kahve yapmak oldukça keyifli.

akm

Vakko L’Atelier

Kahve dünyası

Starbucks’ın en büyük yerli rakibi olan Kahve Dünyası için söylenebilecek fazla bir şey yok. Uygun fiyatlı ürünleri ile dikkat çeken kahve zinicinin çikolatalı ürünleri de oldukça seviliyor.

Espressolab

Espresso Lab son dönem zincir olmasına rağmen kahve ve pastane ürünü kalitesi ile dikkat çeken markalardan. Sütiş ie kardeş marka olması özellikle tatlı konusunda sahip olduğu uzmanlığı da beraberinde getiriyor. Profiterol yorumları, ekleri, tartları sevilen mekanı modern tasarımında zaman geçirmek de oldukça keyifli.

akm

Espresso Lab

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.