Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar Fine Dining Türk Mutfağı

Biz İstanbul

Yıkılması yapılması uzun süre tartışma konusu olan Atatürk Kültür Merkezi 29 Ekim 2021 yılından yeniden faaliyete geçmişti. Sanat merkezinin içerisinde yavaş yavaş açılmaya başlayan kafe ve restoranlar ise adeta Taksim meydanının kargaşasından kaçıp sığınmak için ideal. Bu mekanlar arasında oldukça iddalıları da mevcut. 2023 Mayıs ayında açılan Biz İstanbul ise bunların en başında geliyor. Müthiş manzarasıyla aynı zamanda bir teras mekan da olan Biz İstanbul, birçok motivasyona uygun yeme-içme opsiyonu sunuyor. biz

Doğuş grubunun yeme içme bölümü D.ream’in markalarından olan Biz İstanbul, şimdiye kadar açılan restoranlar arasında belki de başyapıt olmayı en çok hakedenlerden. Bunun en önemli sebebi ise mekanın yerel mutfağı desteklerken, batıdaki iyi uygulamaları bir arada sunması denebilir. Örneğin mekanın bar bölümünde bulunan şarküteri bölümü, istenilen ürünlerden oluşturulabilen tabaklar ile Akdeniz tapas-bar kültürünü çok iyi yansıtmış. Aynı zamanda bu bardan son derece üst düzeyde hazırlanıp servis edilen imza kokteyller de içmek mümkün. Barın açık mutfakla birleşen diğer bölümünde ise, Türk mutfağından günlük hazırlanan lezzetlenin sergilendiği bir büfe bulunmakta.

biz

Biz İstanbul İçerisinde 5 farklı (tüm alanlar girişten itibaren birbirini takip ediyor) ve günün tamamında yüksek enerjisi olan alanlar sunuyor. Giriş itibarı ile rahat oturma gruplarından oluşan bir brasserie bölümü ile başlayana mekan, açık mutfak ve bar bölümü ile devam ediyor. İçerisinde yürüdükçe birçok farklı detayın devreye girmesiyle, keşfetme güdüleri devreye girmeye başlıyor. Belli bir süre yürüdükten sonra kafanızı sola çevirdiğinizde ise önden tahmin etmesi zor panoramik bir boğaz ve tarihi yarımada manzarası karşınıza çıkıyor. Mekana paralel boylu boyunca devam eden bu bölüm bir teras-bar olarak hizmet veriyor. Mekan, en son gelindiğinde ise masa örtülü masaları ile fine dining bölümü ile tamamlanıyor. Bu bölüm Türk mutfağından lezzetler sunarken rezervasyon ile misafir kabul ediyor.

biz

Adres: Gümüşsuyu, Mete Cd. No: 2, 34437 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 806 07 66

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.