Dünya Mutfağı Pub-Gastro Pub

Strike Yeniköy

strike

Yeniköy, sahil hattının ve Avrupa yakasının en özel semtlerinden biri. Hem sakin ve huzurlu oluşu hem de bir o kadar elegant bir yapıya sahip olması Yeniköy’ü değerli kılan durumlardan bazıları. Bu farklı semtte birkaç sene içerisinde birçok farklı mekan açıldı. Önceki yazılarımızda da Yeniköy’den bahsettiğimiz üzere burada birçok coffee shop, kahvaltıcı, farklı restoranlar ve pek tabii ki balıkçılar var. Şimdi bahsedeceğimiz Strike Yeniköy de semtin en yenisi diyebiliriz. Sahilde güzel bir yürüyüşten sonra rahat ve ferah bir yerde oturayım, günün belirli bir kısmını geçirip takılayım derseniz, tarihi bir binanın içerisinde konumlanan Strike Yeniköy sizi epey mutlu edecektir bizden söylemesi.

strike

Öncelikle atmosfer anlamında ‘’rahat’’ kelimesi gerçekten Strike Yeniköy için söylenmiş gibi. Bir mahalle barı/restoranı havasında ve gerçekten huzurla saatlerce zaman geçirebileceğiniz bir havası var. Turuncunun sıcacık bir his verdiği dekorasyonunun en önemli öğesi pek tabii ki duvarlardaki resimler ve yine duvara asılı olan motorsiklet. Gerçekten ilginç bir dekorasyon, insanda inceleme isteği yarattığını söyleyebiliriz. Masanıza gelen lezzetler ve kokteyllerse daha da mutluluk verici. Semtin farklı ruhuna uygun, rengarenk bir mekanla karşı karşıyayız kısacası.

Özellikle kokteylleri ve kokteyl sunumları ile iddialı olan mekanda ‘’Kuzu Kulağı’’ ve ‘’Satsuma’’ sevilen kokteyllerden. Acılı Mango passion da unutulmamalı tabi. Kokteyller kadar mutfakları ile de önde geliyorlar. Keyifli atıştırmalıkları ve Street food tarzı yemekleri özellikle tadılması gerekenlerden. Frankfurter Sosis, trüflü permesanlı patates kızartması, Strike Burger, Çıtır Tavuk ve Kaburga Bun en sevilenlerden bazıları. Çıtır mantı da unutulmamalı tabi. Eğer kalabalık gelirseniz Strike Mix sipariş edip, neredeyse tüm atıştırmalık çeşitlerini tek tabakta deneyimleyebilirsiniz. Gelmişken popcorn karides, mac and cheese topları ve enfes acılı tavuk kanatlarını da denemeyi unutmayın!

Adres : Yeniköy Mah. Köybaşı Cad. No:159 Sarıyer/İstanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.