Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Özel Etkinlikler Şef Restoranı

Ritmo Etiler

Mekanı ”Yaratıcı bir mutfak, iyi müzik ve yaşam dolu bir atmosfer” şeklinde tanımlayan Arkestra Etiler, çok kısa bir süre içerisinde inanılmaz bir popülerlik yakaladı. Öyle ki; rezervasyon yaptırabilmek için dahi birkaç hafta beklemeniz gereken bir yer burası. Bunun en önemli sebebi, Arkestra Etiler’in fine dining seviyesinde yemekler sunan bir şef restoranı olması ve özel atmosferi. Şef Cenk Debensason önderliğinde geliştirilen menüsü ile Arkestra’da yemek deneyimi ile şık bir restoran atmosferini birleştirmiş durumdalar. Ayrıca eğlenceli ve farklı bölümleri de var ki; buralarda doğum günü, yıl dönümü gibi kutlamalar yapmak büyük keyif. İşbu Ritmo Etiler de Arkestra Etiler’in farklı bölümlerinin en yenisi.

Eskilerden kalma müstakil bir evde bulunan Arkestra, üç bölümden oluşuyor. Restaurant bölümü, Listening Room ve son olarak yepyeni bir ruh ile Ritmo Etiler. Arkestra’nın en yeni bölümü olan Ritmo, hem samimi, hem de çok şık, kendine ait spesifik bir ruhu olan bir bistro. Renkli bir atmosfer, kırmızı hakimiyetinde, kadife perdelerle hoş bir hava katılan bir alan ve aydınlatmalar… Her biri ambiyansı daha da özel kılıyor. Burası çok da şık bir yer aynı zamanda. Tiyatro Sahnesinde gibi hissetmeniz işten bile değil kendinizi. Bambaşka bir dünya yaratılmış.

Arkestra’nın başarılı şefi Cenk Debensason ile Debora İpekel’in ortak projesi olarak Michelin yıldızlı Arkestra’nın üçüncü salonu Ritmo Etiler’de paylaşımlık tabaklardan oluşan ve sürekli değişen, yenilenen, mevsimselliğe önem verilen farklı bir menü servis ediliyor. Kısa ve kesinlikle mekana uygun şekilde yaratıcı bir menüleri var. Paylaşımlıklar sunuluyor. Steak Tartar, Bademli Karides ve Tavuk Yakitori kesinlikle denenmeli. Bar kısmında ise bu menüye özel hazırlanan, uyumlu kokteyller yer alıyor. Kendisine ait bir kapıdan erişilebilen Ritmo Etiler, özel etkinlikler (partiler vb.) ve özel gün kutlamaları için ideal bir mekan.

Adres: Etiler, Dilhayat Sk. No:28, 34337 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 970 72 73

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.