Beyoğlu-Karaköy Dünya Mutfağı

Restoran Modern

modern restoran

Yakın zamanda Karaköy’e taşınan İstanbul Modern, gerçekten de İstanbul’un en güzel müzelerinden biri. Karaköy’deki yeni yerinde burası sanat, tasarım ve gastronomiyi birleştiren canlı bir sosyalleşme alanına dönüştü. Son dönemde çok populer olan ve insanların zaman geçirmek için fazlasıyla tercih ettiği Galataport’un hemen yanında yer alan İstanbul Modern, nefes kesen deniz manzarasıyla ziyaretçilerine aynı zamanda dingin bir ortam sunuyor. Kendinizi sanat eserlerine kaptırıp, sanatın büyüleyici dünyasını deneyimledikten sonra müzenin muhteşem manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz cafesinde soluklanabilir, kahve içebilirsiniz. Alternatif olarak da, çok yeni açılan Restoran Modern’de enfes yemekler yiyebilirsiniz.

restoran modern

Restoran Modern, Dekk, Madera ve Feriye gibi çok başarılı diğer markalarıyla tanınan c.pages yeme-içme grubu tarafından ortaya çıkarılan bir proje. Tecrübeli ekibin işletmeciliğinde açılan, Istanbul Modern’in içerisindeki Restoran Modern, modern ve şık bir tasarıma sahip ve konukların kendilerini şehrin kültür, sanat ve tarihine kaptırmalarına olanak tanıyan bir tasarımı var. Türkiye’deki en ünlü mimarlık firmalarından biri olan Autoban, Restoran Modern’in içinde kendinizi yurtdışında gibi hissedebileceğiniz, oldukça şık bir ambiyans yaratmış.

Restaurant Modern’in mutfağı ise yetenekli şef Tuğçe Mirza Canik’e emanet. Şefin eşsiz dokunuşu her yemekte kendini gösteyor ve Restoran Modern’de özel bir mutfak deneyimi sağlıyor. Restoran Modern’in menüsü, klasik Akdeniz ve çağdaş Türk mutfağına modern bir dokunuşla yorumlanan geniş bir seçki sunuyor siz misafirlerine. Özellikle de vejetaryen seçenekler bir harika! Yemeklerle birlikte burada yaratıcı imza kokteyllerin olduğunu da belirtelim. Restoran Modern’e o muhteşem manzarası eşliğinde yalnızca leziz bir kokteyl deneyimi yaşamak için dahi gitmeniz mümkün; ancak gelmişken yemeklerini de tatmak gerek. Mekan, hem yerellere, hem de manzarasından ötürü turistlere harika bir deneyim vaat ediyor. Ayrıca iş yemekleri, ufak kutlamalar veya yurtdışından gelen misafirleri ağırlamak adına da birebir. Restoran Modern, pazartesi hariç her gün 12:00 – 00:00 saatleri arasında açık. Mutlaka bir öğlen veya akşamınızı ayırın!

Adres: Kılıçali Paşa, Tophane İskele Cd. No:1/1, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 334 73 00

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.