Dünya Mutfağı Modern Türk Mutfağı

Madera İstanbul

madera
Pandemi sonrası yeme-içme sektöründe beklenen gelişmeler görülmeye başlandı. Farklı ve başarılı mekanlar bir bir açılırken, çoğu da kalıcı olabiliyor. Son günlerin en çok dikkat çeken mekanlarından biri ise; Madera İstanbul. Harbiye’de bulunan, yeme-içme ve sosyalleşme alanı Dekk İstanbul’un en üst katında açılan Madera İstanbul, Açık ateşte yapılan etleri, paylaşımlık enfes tabakları ve bu açık ateşten aldığı ilhamla oluşturduğu menüsü ile kısa sürede pek çok müdavim kazandı.
Modern ve şık çizgilerin hüküm sürdüğü mekanın atmosferi de özellikle akşam saatlerinde çok keyifli. Zeytin ağaçları ile dolu Madera’da bir lezzet şölenine hazır olun deriz. Burada geleneksel yemekler modern dokunuşlarla hazırlanıyor. Pek çok meze çeşidi var; ancak her biri farklı ve alışılmadık şekillerde yorumlanıyor. Hepsini az az denemek isterim derseniz; 5’li Madera Meze seçkisi tam size göre. ‘’Otantik ama geleneksel olmayan’’ yemekler anlayışında olan Madera İstanbul’daki mezeleri başka hiçbir yerde bulamayacağınız açık bir gerçek.
Mesela çiğ köfte muhammaralı, zeytin ezmesi kuru Erikli. Epey farklı ve leziz yorumlar. Levrek, karides, midyeden yapılan siyah Madera lahmacun, sıcak Çıtır beyaz peynir ve konfit ördek sarma ise kesinlikle denenmesi gereken imza tabaklardan. Açık ateşte pişen yemekler ise apayrı bir olay. Trakya Kuzu Beyti, Dana İlik gibi etleri muhakkak deneyimleyin. Deneyimlemek derken hakikaten burada altı çizili şekilde bir gastronomik deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Genelde paylaşımlık olarak hazırlanan tabaklarının çoğunu denemek için bize göre buraya kalabalık gelseniz en iyisi.
madera
Zaten kısa süre sonra kutlamaların, kalabalık arkadaş ve iş yemeklerinin vazgeçilmez adresi olacağı belirgin. Bunda pek tabi ki, iyi yemek ve başarılı sunum/servisinin yanında, Madera’da akşamları çalan iyi müzik ve dj performanslarının da etkisi olacaktır. Burada zengin bir şarap ve kokteyl menüsü olduğunu da belirtelim. Madera İstanbul, her gün 12:00-00:00 saatleri arasında açık. Cuma-Cumartesi ise 02:00’ye kadar ziyaret edebileceğiniz mekanı mutlaka yakın zamanda keşfedin deriz!
Adres : Harbiye, Lütfi Kırdari, Darülbedai Cd No:4, 34100 Şişli/İstanbul
Telefon :  (0536) 778 89 20

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.