Akdeniz Mutfağı Bodrum

Park Şamdan Yalıkavak

park şamdan

2021 sezonunda İstanbul’un en önemli restoran markaları Bodrum’a bir bir yazlık açmıştı. Ünlü yeme-içme markalarının seçtiği adres ise büyük oranda Yalıkavak olmuştu. Bu restoranlar arasında İstanbul’un en köklü mekanlarından Park Şamdan da, Yalıkavak’da yerini alanlar arasında geliyor. Park Şamdan’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise, Yalıkavak’ı panaromik bir açıdan gören konumu kuşkusuz. İkonik tasarımı ile dikkat çeken otel ve rezidans konseptinde hizmet veren G Beyond’da yer alan mekan, 2022 yazına da yeni menüsüyle giriyor. Park Şamdan Bodrum, büyüleyici manzarası, imza lezzetleri ve canlı müzik etkinlikleri ile Bodrum’daki özel bir deneyim vaat ediyor.

park şamdan

Geçen sene 3 bölümden oluşan mekan, bu sene daha kompak bir şekilde restoran, bar ve kulübü tek bir alanda toplamış. Gün batımı saatlerinde hareketlenen mekan, şık ve konforlu oturma alanları sunuyor. Park Şamdan Yalıkavak, menüsündeki klasikleşmiş imza tabakların yanısıra Peru ve uzakdoğu mutfağından ilham alan örnekler ile karşımıza çıkıyor. Başlangıçlarda deniz mahsulü üzerine Poke Hawaii (özel marine edilmiş levrek), Kick in Shrimp (kızartılmış, tatlı acı sos ile çevrilmiş karidesler) gibi Peru lezzetlerin olduğu menüde, ev yapımı makarna ve risottoların olduğu bir bölüm de mevcut. Park Şamdan’ın imza yemeklerinden Paça Çorbası ve Yoğurtlu Kebap menüde yerini alırken, imza tabak Dana Kaburga denenmesi gerekenlerden.

park şamdan

Kuru kadayıflı Panna Cotta veya Balkabağı Sarma final yapılabilecek mekanın barında klasik ve mekana özgü kokteyller sunuluyor. Park Şamdan Yalıkavak’da akşam, fenomen şamdan müzikleri ile başlarken, ilerleyen saatlerde müziğin ritmi artıyor. Bazı günlerde canlı müzik programı da olan Park Şamdan’ın etkinliklerini öğrenmek için buraya tıklayarak instagram sayfasını takip edebilirsiniz. İçerisinde bulunduğu G Beyond’ın rezidansları ile bilgi almak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

park şamdan

Park Şamdan Bodrum Adres: Yalıkavak, 51. Sokak No:17, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0542) 772 88 88

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.