Kapanan Mekanlar

Nabu Karaköy

Yurt dışında konakladığınız otelin girişinde bir bakıyorsunuz Michelin yıldızlı bir restoran var. Otellerin bazen kendi bünyelerinde, bazen de dışarıdan bir işletmeciye vererek, nitelikli restoranlara ev sahipliği yapma olayı bu aralar bize de sıçramış durumda. Karaköy’deki Mürver, Şişhane’deki Duble Meze, Nişantaşı’ndaki Spago bu örneklerden bazıları olarak sayılabilir. Turistin yoğun olduğu, lokallerin de son dönem sık ziyaret ettiği Karaköy bölgesindeki Nabu da, “Butik Otel-Nitelikli Restoran” ikilisini oldukça iyi harmanlamış. Otelin girişinde bulunan aynı isimli mekanın da Nabu, Şef Matteo Bertuletti yönetiminde keyifli bir İtalyan Gastro Pub’ı olarak hizmet veriyor. Batılı turistin tekrar ülkemize ilgi gösterdiği şu günlerde Nabu Karaköy yerli ve yabancı karışımı keyifli bir kitle yakalamış gözüküyor.

Ne yenir, Ne içilir?

Nabu Karaköy’ün menüsü, bölgenin dinamizmine uygun olacak şekilde yapılmış. Menü’de hızlı servis edilen yemekler ile, uzun ve keyifli bir yemeğe uygun tabaklar bir arada tutulmuş.. Usta şef Matteo Bertuletti’nin İtalyan Gastro pub’ı olarak kurguladığı menü iyi yemeği, rahat ve keyifli bir ortamda sunmayı hedefliyor. Gün içi zamanı kısa olanlar için, lezzetten ödün vermeyecek şekilde hızlı hazırlanan Burger, Makarna, Salata, Panini ve Pizzalar sunuluyor. Zira mutfağın baş rolündeki Napoli taş fırını, ürettiği 400 derece ile pizzayı 1,5 dakikada hazır ediyor. Meşe odununda pişen ve ortası sulu servis edilen Napoli Pizzaları, Karaköy’de nitelikli yemek arayanlar için gayet uygun bir seçenek.

Daha uzun zamana yayılmış keyifli bir yemek için ise, menünün yıldızları limonla marine edilmiş tavuk bonfile Pollo Timo E Limone ve kendine özün sunumu ile servis edilen dana bonfile Nabu fileto devreye giriyor. Tatlı olarak ise İtalyan klasikleri Calzone ve Tremisu’nun yanısıra, San Sebastian Cheescake’i servis ediliyor. Klasik kokteyllerin servis edildiği Mekanın, kendine özgü imza kokteyllerden oluşan birde menüsü bulunmakta. Bu kokteyller Nabu ve Big Boss ön plana çıkanlar arasında geliyor.

Espresso Martini

Ne zaman gidilir?

Nabu Karaköy, haftanın 7 günü saat 09:00-00:00 arası açık bir mekan. Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan, tüm gün aktif konseptte devam ediyor. Gün için kahve veya içkiye uğranabilecek restoranın, Pizzası başta olmak üzere menüsü öğle yemeği için gayet uygun. Akşam ise mekanın giriş bölümünde DJ müziği eşliğinde keyifli bir bar atmosferi oluşuyor. Mekanın beyaz örtülü iç bölümü ise daha uzun bir akşam yemeği için uygun bir ortam sunuyor. Hafta içi bazı gecelerde canlı müzik sahnesi kuran mekanın kapanış saatleri eğlencenin gidişatına göre uzuyor. Hafta sonları da mekanın kapanış saati gecenin ilerleyen saatlerine uzuyor. Nabu’nun müzik ve etkinlik programının Instagram sayfasından (buraya tıklayarak) takip edebilirsiniz.

Sokağa taşmalı Nabu partilerinden bir tanesi

Ne giyilir?

Nabu Karaköy, Girişinde gastro pub konseptli barı ve iç bölümündeki şık restoranı olarak, 2 bölümden oluşan bir mekan. İşletmenin girişteki barının ve DJ kabinin bulunduğu bölüm, iç ve dış oturma düzeni olan, eğlenceli ama şık bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Mekanın iç bölümü ise, beyaz masa örtülü, şık aksesuarlar ile tamamlanmış, loş ışıklı bir Fine Dining restoran ortamı sunuyor. Nabu Karaköy’ün hem menüsü hem de dekorasyonu gün boyu farklı tarzlara izin veriyor. Gün içi Spor ve Spor/şık giyim tarzı mekana uygun olurken, akşam saatlerinde Spor/Şık ve Chic/Sexy giyim kodları devreye giriyor.

Kim kim gidilir?

Nabu Karaköy, bölgenin yeme-içme ve eğlence dünyasındaki yerini dikkate alarak iyi yemek, keyifli zaman geçirme ve eğlence 3’lüsü dikkate alan bir mekan olmuş. Gün içi Karaköy’de zaman geçirken iyi bir mola adresi olan mekan, akşam iş çıkışı arkadaşlar ile bara takılmak için de iyi bir alternatif durumunda. Mekanın şık iç atmosferi, özellikle hafta sonu akşamlarında yemek ve eğlenceyi tek mekanda bitirmek isteyen kutlama grupları için ideal atmosfer sunuyor. Va tabiki özellikle Napoli tarzı İtalyan seviyorsanız eğer, iyi bir deneyim yemeği için Nabu, listeye alınabilir.

Nabu Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Murakıp Sk. No:13, 34425 Beyoğlu
Telefon: (0212) 245 11 00

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.