Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar Dünya Mutfağı

Markus Tavern

Yolculuğuna Maslak Oto Sanayi’de açtığı ilk dükkanla başlayan ve kalitesinden ilk günden beri ödün vermeyen Markus, iki farklı şubeyi de bünyesine ekleyerek misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Her bir şubesinin apayrı konseptleri var. Emaar Alışveriş Merkezi’nde bulunan Markus, değişen ve geliştirilen menüsüyle bir Avm restoranının çok ötesinde. Hatta öyle ki, Anadolu yakasında yaşayanlar için iyi bir yemek yiyip, keyifli ortamda zaman geçirmek isteyenlerin uğrak mekanı. Markus Tavern ise hepsinden farklı. Beyoğlu, Galatasaray’da Tom tom sokak’a yakın konumu, daha minik; ama şık dekorasyonu, bar kısmı ve gece eğlenceleri ile dikkat çekici ve iddialı bir mekan burası.

Markus üniversiteden arkadaş olan iki şefin projesi. İki başarılı şef, kaburga et konusunda öyle uzmanlaşmış ki, gerçekten İstanbul’da bu konuda öncü oldular. Kaburga ile hazırlanan burgerler, farklı soslarla hazırlanan porsiyonlar gerçekten damakta bambaşka bir lezzet bırakıyor. Bununla da kalmıyor. Markus’un tüm şubelerinde menü mevsimsel ürünlere göre yenileniyor ve bu menüde mezeler ve nefis salatalar var. Mesela semizotlu çilekli salata enfes. Ayrıca çiğ köfte tartar, firik keşkek ve humus da buraya özel. Kısacası Markus’un herhangi bir şubesine gittiğinizde sizi her şeyden önce harika bir gastronomik deneyim bekliyor. Kesinlikle şüphesiz gidip, lezzetli yemekler deneyimleyeceğinize emin olabilirsiniz.

Beyoğlu’ndaki Markus Tavern şubesinin en farklı özelliği, hem konumu hem de cool dekorasyonu itibari ile akşam eğlenceleri için de bir kapı olması. Hem yerellerin hem de turistlerin çokça tercih ettiği mekanda, akşam saatlerinde yemeğinizi yedikten sonra eğlence ve müziğin sesi kapının dışına kadar çıkıyor. Beyoğlu’nun en yoğun (Fransız Sokağında da yakın) sokaklarından birinde bulunan Tavern’de iyi müzik eşliğinde dj etkinlikleri de oluyor. Kokteylinizi alıp kendinizi müziğin ritmine bırakmanızı ve Markus Tavern’in farklı ortamında bir akşamınızı geçirmenizi öneririz.

Adres : Firuzağa, A, Hayriye Cd. No:16/A, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : 0544 252 00 62

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.