Kadıköy-Cadde Müdavimlist

Emaar Square Mekanlar

emaar tickerdaze

Anadolu yakasının yeni alışveriş merkezi Emaar, mağazaları kadar yeme-içme alanında önemli markalar ile anlaşarak, AVM’yi topyekün bir yaşam alanı olarak konumladırmış. Cadde tarafından girişinde La Fayette de dahil lüks kategori mağazaların bulunduğu alanın üst katında, ünlü restoran-barlar yerini bir bir alıyor. Bigchefs ve Sushico gibi zincirilerin de aralarında olduğu Emaar Teras’da Hayal Kahvesi gibi etkinlikte kuvvetli bir markaya yer verilmiş. Paps Italian, Galliard Brasserie ve Suvla’nın da aralarında bulunduğu Avrupa yakasının sevilen mekanlarının olduğu teras katı keyifli bir rekabete sahne olacak. İçerisindeki mekanlar anlamında Emaar Square, 2018-2019 sonbahar-kış sezonun cazibe merkezlerinden birisi olacak gibi gözüküyor.

paps emaar

Pap’s Italian

Cantinery

Bebek Lucca ve Zorlu Cantinery’deki mekanlarından sonra Cem Mihrap, üçüncü mekanını Cantinery markası ile Emaar olarak seçti. Cantinery’nin açıldığı dönemde Zorlu Center’a olan katkısını ve Lucca’nın tüm zamanlarda açılmış en başarılı mekanlardan birisi olması hesaba katıldığında, Emaar’a önemli bir markanın geldiği söylenebilir. Cantinery Emaar, 2 bölümden oluşan bir mekan. Kabaca ortadan 2’ye ayrılmış olarak ifade edilebilecek Cantinery’de kafe bölümü daha çok sıcak içeceklerin ve eşlikçilerinin olduğu, restoran bölümü ise yemek, kokteyl ve daha uzun oturmalık bir atmosfer sunduğu belirtilebilir. Şık bir brasserie-bar olarak tasarlanan mekan, iyi yemek, iyi içki ve ve keyifli müzikler ile kendi tarzını anadolu yakasından yansıtacak.

Galliard Brasserie

Etiler’deki Fine dining restoranından sonra Vadi’deki ilk Gallaird Brasserie’yi açan mekan, “yemek kalitesi yüksek brasserie-bar” konseptini uygulayan az sayıdaki mekanlardan. Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor’un favori mekanlarından olan Galliard, kaliteli yemeği uygun fiyatla sunmayı hedefleyen bir mekan. Gün boyu aktif konsept de olan Galliard öğle, akşam yemeği ve kahvaltıya uygun yapıda dinamik bir menü sunuyor. Parmesan tekerliğinde Porcini Mantarlı Risotto, Paça Boyun, Tantuni gibi kendisiyle özdeşleşen ve masada sunumu yapılan Galliard Brasserie günlük Salata, burger, pizza gibi ürünlerde sunuyor. Üst katında keyifli bir barı da olan Galliard, enerjik atmosferi ile gece öncesi hazırlık mekanı olarak da hizmet verecek.

galliard emaar

Galliard Brasserie

Hayal Kahvesi

25 sene önce Beyoğlu’nda açılan Hayal Kahvesi, canlı müzik denince akla ilk gelen mekanlardan birisi kuşkusuz. Son dönemlerde ise Hayal kahveleri, konser ve yeme-içmeyi, bar ortamında sunan konsepti ile karşımıza çıkıyor. Lacivert ve Zarifi Restaurant gibi 2 önemli markanın da yaratıcısı olan Hayal grubu, Hayal Kahvesi Emaar Square’de sadece konserleri ile değil restoranı ile de iddalı. Pub menüsünü baz alındığı Emaar Square’deki mekanda, dünya mutfağından eklemeler ile zengileştirilmiş, mekanın ruhuna uygun bir menü sunuluyor Haftanın 20 günü sahnesinde performansa olan, Hayal Emaar Squar’in etkinlik takvimininden haberdar olmak için instgram sayfasını (buraya tıklayarak) takip edebilirsiniz.

hayal emaar

Suvla

Kanyon sinemanın üst katında açılan Suvla, menüsü ve fiyatları ile oldukça benimsenen bir mekan olmuştu. Şarap üreticisi olaması sebebi ile uygun fiyatlı bir şarap menüsü olan mekan, iyi eşlikçileri olan bir menü ile birçok Müdavim elde etti. İkici şubesi için Emaar Square’i seçen Suvla, şık dekorasyonu ile keyifli menüsünü sunacak. Salam ve peynir üzerine kombinasyonların bol olduğu mekan, Akdeniz mutfağından bazı ana yemek seçenekleri ile menüsünü zenginleştirilmiş.

suvla emaar

Suvla

Bedri Usta

Son dönem şehirdeki gerçek Adana usulü kebapçılar artarken, Bedri Usta bunlardan birisi olarak Emaar Teras’taki yerini aldı. Bedri Usta aslen Mardin’li olmak kaydıyla Adana’da doğup büyüyen ve çoçukluğundan beri ocağın başında olup, çıraklıktan gelerek mekan sahibi olmuş sevilen bir kişilik. Menüsünde yörenin yemeklerini kendi dokunuşları ile sunan Bedri Usta, beyaz masa örtülü keyifli bir mekan yaratmış. Etin alımından, hazırlığına kadar bizzat ilgilen Bedri usta’nın en biline lezzetleri Bedri Şiş ve yağlı kara olarak sayılabilir. İçki serviside olan Bedri Usta, Emaar Square içerisindeki kebap restoranı ihtiyacını karşılayacak.

Bedri Usta

Bedri Usta

Tickerdaze Sports-Bar

BTA’nın markası Tickerdaze sports-bar konsepti ile Emaar AVM’nin terasının keyifli mekanlarından. Açık olduğu süre zarfında mekan içerisindeki televizyonlardan spor yayınları yapan mekan, iştah açan bir de pub menüsü sunuyor. Burger, Fish & Chips, Atıştırmalıklar sepeti gibi pub menüsü klasiklerini menüsüne sunan mekan, Bademli Parmesanlı Kroket, Meksika üçlüsü gibi yaratıcı alternatifler ile menüsünü zenginleştirmiş. Emaar Teras’a oldukça keyifli bir konumudan bakan mekan gün boyu cezbedici lezzetleri ve akşam itibarı ile enerjik pub atmosferi için ziyaret edilebilir.

Tickerdaze Sports Bar

Tickerdaze Sports Bar

Pap’s Italian

Karaköy, Fransız geçidinde hizmet veren sempatik İtalyan, ikinci şube olarak Emaar Square’i tercih eden bir diğer mekan oldu. 50 senelik ekşi mayadan yaptığı Napoli usulü pizzaları ile, Karaköy’ün her daim dolu mekanı, lezzetlerini Emaar’da sunacak. İtalyan şef Lugie Mariconta’nun başında olduğu Pap’s Italian, yerinden temin ettiği malzemeler ile mutfağın   Emaar Square’de ki şık dekore edilmiş mekan, klasiklerin yanısıra mekan özgü kokteyl menüsü olan barı ile de iddalı olacak.

paps emaar

Pap’s Italian

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.