Brasserie-Bar Kadıköy-Cadde Kahvaltı Kokteyl-Bar

Jigger Kitchen & Bar

jigger

İstanbul’daki köklü semtler düşünüldüğünde ilk akla gelenlerden birisi de Kalamış kuşkusuz. Kalamış’ın dışarıda yeme-içme kültürü gelişmiş insanı, iyi mekanları her daim seviyor. Bölgenin güzelliğini yaşamak isteyen ziyaretçiler için de nitelikli alternatiflerin olması önemli. Wyndham Otel’in terasında yer alan Jigger Kitchen & Bar tüm gün aktif konsepti ve manzarasıyla Kalamış mekanlar arasında ilk akla gelenlerden. Jigger Kitchen & Bar, yat limanına hakim manzarası, imza kokteylleri ve dj etkinlikleri ile misafirlerine özel bir deneyim sunuyor.

jigger

Kalamış’ın teras mekanı rahat ve konforlu bir oturma düzeni sunuyor. Haftanın 7 günü 10:00-02:00 arası açık olan mekan, güne kahvaltı servis ile başlıyor. Taze portakal suyundan, ev yapımı çöreklere, ithal peynir çeşitlerinden, yöresel lezzetlere, oldukça sevilen serpme kahvaltı özellikle hafta sonları oldukça keyifli oluyor. Günün tamamında içki ve kahve için ziyaret edilebilecek mekanın menüsünde burger, salata, bowl‘lar gibi alternatifli seçenekler mevcut. Akşamüstü itibarı ile ise lounge-bar atmosferine dönen Jigger’da, imza kokteyller baş rolde yer almakta.

jigger

Sunumları ile dikkat çeken bu craft kokteyllerden fıçıda yıllandırılmış Negroni ve ev yapılı soslar ile yapılan acılı LAPAS denenmesi gerekenlerden. Jigger Kitchen & Bar’ın menüsünde kokteyller ile uyumlu birçok ortaya paylaşımlık bulunmakta. Bunlar arasında Akdeniz Bruschetta Tabağı, Füme et & Peynir Tabağı, Kızarmış Karides & Kalamar Tabağı ön plana çıkan ortaya paylaşımlıklardan. Akdeniz mutfağı ağırlıklı restoranda ana yemek olarak ise Minekop Izgara, Kuzu Pirzola tercih edilebilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde müziğin ritminin arttığı mekanın DJ programını, buraya tıklayarak instagram sayfasıdan öğrenebilirsiniz. Mekanı grupça ziyaret etmek isteyenler için pasta & prosecco gibi Kutlama paketlerinin olduğunu hatırlatalım.

jigger

Adres: Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No:38, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 400 00 30

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.