Maslak-Levent Paket Servis

Hayatın Sofrası Yeniköy

hayatın

Çalışan nüfusun yoğun olduğu gökdelenler bölgesindeki restoranlar yüksek metrekare fiyatları yüzünden, abartılı kiralar ödemek zorunda kalıyorlar. Bu da kaçınılmaz olarak mekanları maliyet baskısı ile yüz yüze bırakıyor. Nitelikli yemeği makul fiyatlar ile sunmak siteyen oluşumlar ise çareyi, Reşitpaşa, Ferahevler, hatta oto sanayinin içi gibi alternatif bölgelere açmakta buluyor. Hayatın Sofrası, 2018’in Ocak ayında, Ferahevler’den Yeniköy’e inen Adnan Kahveci Caddesinde açılmış, şahsına münhasır bir mekan. Öğle servisinde lokanta olarak hizmet veren mekan, butik catering servisi ve “sefer tası hareketi” sloganı ile ev ve işyerlerine yemek servisi yapmakta. Hayatın Sofrası’nın en önemli özelliği ise 3 hizmeti de  sağlıklı beslenme kriterleri gözeterek sunuyor olması olarak ifade edilebilir.

hayatın

Hayatın Sofrası, Tıp doktoru Şenhayat Alp’in yemeğe karşı giderek artan ilgisi sonucu “Karın doyurmak değil beslenmek” misyonu ile hayata geçirdiği bir mekan. Yemekleri ev kadınlarının yaptığı lokanta, nesilden nesile geçen anadolu kadının bilgeliğini, modern mutfak teknikleri ile buluşturuyor. İyi ve sağlıklı yemeğin ürün tedariği aşamasında başlayacağı düşüncesi ile işletme, mevsiminde, yerinden satın alınan malzeme kullanıyor. Hayatın Sofrası, Atalık tohumdan kullanarak yaptığı ekmekleri, ekşi maya ile 30 saatlik mayalanma sürecinde elde ediyor. Mera eti kullanan lokanta, tedariğini İlhan Koçulu Kars kasabından yaparken, kullandığı birçok ürünü İpek Hanım Çiftliği’nden getirtiyor.

hayatın

Lokantanın karşılaştığı en büyük zorluk ise “doymanın, şişlik ile özdeşleşmesine” alışkın yeni müşterilerinin doymadım fikrine kapılması. “Sefer Tası Hareketi” ile sipariş verenler, alışınca ise bu kez de eski tarz beslenme alışkanlıklarına dönemiyor. 09:00-18:00 saatleri arasında açık olan mekan, öğle servisinde ve gün boyu kafe olarak ziyaret edilebilir. Butik catering hizmeti veren Hayatın Sofrası, kahvaltı ve akşam yemeği (içeceğini kendin getirebiliyorsun) gibi özel isteklere göre de mekanda ağırlama yapabiliyor. İş yeri ve evlere paket servis olarak gönderilen sefer tası konseptindeki yemekler, mevsimsel tazeliğe göre yapılan sağlıklı yemeklerden oluşuyor. Mekanın imza tabaklarından, endüstriyel malzeme kullanılmadan yapılan limonlu cheese cake 18 TL’den sunulurken, sefer tası konsepti 40 TL fiyatla istenilen adrese ulaştırılıyor.

hayatın

Hayatın Sofrası Adres: Yeniköy Mahallesi, Adnan Kahveci Cd. D:No 140/A, 34464 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 262 69 69

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.