Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane

Han 1831 (Kapandı)

han 1831

Yeme-içme dünyasındaki trendler düzenli olarak değişimden geçse de Asmalımescit gibi bölgeler cazibesini devam ettiriyor. Asmalı’nın ilk moda olduğu zamanlarda hızlıca açıldığı için üzerine pek emek harcanmamış mekanların yerini şimdilerde, bir konuda uzmanlaşan restoranlar alıyor. Bunlar arasında yenilen Narmanlı Han’daki Food Hall’ın terasında açılan Han 1831 da bulunmakta. Han 1831, Beyoğlu silüeti üzerinden tarihi yarımada manzarası, meyhane mutfağı üzerine lezzetleri ve akşama eşlik eden keyifli müzikleri ile kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda.

han

Han 1831, yeni nesil bir meyhane olmamakla beraber, akşamın ilerleyen saatlerinde 80-90’lardan hareketli parçalar çalıyor. Şef Tuğçe Mirza Canik önderliğindeki mutfak, coğrafyamızdan lezzetleri bazen orijinal bazen de, özgün dokunuşlar ile hazırlıyor. A la Carte servisi olan restoranın menüsü genel anlamda ortaya paylaşımlık meze ve ara sıcaklardan oluşuyor. Restoranda gruplara sunulan fix menüler ise 350 TL’de başlıyor. Başlangıçlardan balık pazarından Tarama, Lakerda ve klasiklerden Topik ile Fava denenmesi gerekenlerden. Han 1831’in mutfağıdan çıkan kuzu beyin, dana dil, kuzu gerdan’dan Sakatat Terin, kumkatlı Zeytinyağlı Rezene ve yanık tereyağlı yoğurtlu Kale Biberi meze severler için deneyimlenmesi gereken özel lezzetler.

han

Han 1831 Asmalımescit, ara sıcaklarda da oldukça iştah açıcı seçenekler sunuyor. Meyhane mutfağına uygun olacak şekilde, ana yemek mefhumunun olmadığı mekanda Kalamar & Kabak kızartma, Atom Kokoreç, gibi klasikler mevcut. Ara sıcaklardan yufka kıtırlı, kıymalı tereyağlı yoğurtlu Siron, Orman Mantarlı Güveç ve Midye Salma denenmesi gereken mekana özgü lezzetlerden. Modern Türk mutfağı üzerin olan mekanlarda son dönem sıkça gördüğümüz iyi kokteyl kültürü, Han 1831’de de mevcut. Asmalımescit’deki teras restoran, imza kokteylleri ve lezzetleri, zamansız dekoru ve enerjik atmosferi ile ziyaret edilmesi gereken mekanlardan.

Food Hall Adres: Asmalı Mescid mahallesi, İstiklal Caddesi, Narmanlı Han, no:180, D:1A, Beyoğlu
Telefon: (0542) 292 42 39

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.