Müdavimlist

Fişekhane Mekanlar

fişekhane

Osmanlı Devleti dönemde modenleşme ve sanayileşme çabalarının olduğu 19. Yüzyıl döneminde inşa edilen Fişek Fabrikası, yakın zamanda sosyal hayata kazandırıldı. 19. yüzyıl mimarisinden izler taşıyan tarihi atmosferiyle Fişekhane adını alan mekan, etkinlik ve yeme-içme üzerine alanlar sunuyor. Yüksek tavanlı tarihi binaların modern mimari ile birleştiği Fişekhane, özellikle yazın birçok konsere de ev sahipliği yapıyor. Aşağıda Fişekhane mekanlar anlamında ön plana çıkan isimleri listeledik.

komşu kahve

Gizia Fişekhane

Fişekhane mekanlar listemize en son açılanlardan başlamak gerekirse, Gizia 2022 Mart ayında yerleşkedeki yerini aldı. ilki Nişantaşı’nda açılan Gizia, İtalyan ağırlıklı dünya mutfağı üzerine bir menü sunuyor. Şık ama günlük kullanıma da uygun bir konsepti olan mekan kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda. İçki servisi olan ve beyaz örtülü masalarında misafirlerini ağırlayan restoran-bar, Fişekhane’nin an itibarı ile en üst segment noktası diyebiliriz. Bu sebeple akşam servisinin en hareketli 2 noktasından birisi de Gizia desek yeridir herhalde.

fişekhane

Gizia Fişekhane

Gizia Telefon: (0212) 222 10 62

The North Shield Fişekhane

2022 Mayıs ayında açılan zincir British Pub The North Shield, Fişekhane’nin hareketli mekanlarından olmuş durumda. Ekose ve ahşap ağırlıklı bilinen dekorasyonu ile ülkemizin en eski bar zincirlerinden olan mekan, genişçe de bir dış oturma alanı sunuyor. Zengin bira ve viski çeşitlerinin olduğu mekanda nitelikli bir pub menüsü bulunmakta. The North Shield, Fişekhane’de keyifli mekanlardan.

fişekhane north

The North Shield

Telefon: (0212) 813 72 27

Ferida Fişekhane

Boşnak mutfağını temel alan ancak dünya mutfağından da birçok örnekler sunan Ferida, Fişekhane’nin en hareketli mekanlarından. Mutfak danışmanlığını Murat Bozok’un yaptığı restoran-bar, kahvaltıdan akşam yemeğine geniş bir menü sunuyor. İç bölümünde bir barı olan Ferida, bazı akşamlar DJ etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.

ferida

Ferida Fişekhane

Ferida Telefon: (0537) 320 34 00

Rupa Fişekhane

Yeme -içme alanında merkez nokta olma iddası olan bir bölgede, artık yeni nesil meyhane olmaması söz konusu bile olmayan bir unsur. Rupa Fişekhane, yüksek tavanlı binasında oldukça modern ve şık bir dizayn ile karşımıza çıkıyor. Hafta içleri a la carte olarak mezelerini sunan restoran, hafta sonları fix menü uyguluyor. 4 kişiye 1 büyük rakı ile uygulanan fix menü ise 350 TL olarak fiyatlanmış

rupa

Rupa Fişekhane

Rupa Telefon: (0537) 013 78 72

Zennup Fişekhane

Osmanlı mutfağından lezzetlerin olduğu Bursan’nın ünülü restoranı Zennup 1844 Fişekhane’de yer alan restoranlar arasında. Geniş bir alanda hizmet veren içkisiz restoran özellikle

zennup

Zennep Fişekhane

Telefon: (0532) 419 16 34

Fırın-ci Fişekhane

Diyarbakır mutfağı üzerine olan Fırın-ci, etleri ve fırından çıkan lezzetleri ile Fişekhane’nin alternatif mutfaklarından. Diyarbakır Kayapınar ve Sur’da şubeleri olan Fırın-ci içkisiz olarak hizmet veriyor. Serpmek kahvaltısı da olan mekanın başlangıç acılı ezmesi, patlıcanlı kebabı, beyran çorbası özel lezzetleri arasında.

fırıncı

Telefon: (0212) 661 34 21

El Hallab Fişekhane

Nişantaşı’nda yer alan Lüban mutfağı restoranı Al Hallab, İstanbul’daki ikinci şubesini Fişekhane’ye açtı. Lübnan’da kökleri 1881’e dayanan Al Hallab, yeni nesil aile bireyleri tarafından yönetiliyor. Zahter, humus ve tahinin başrolde olduğu. mutfakta vegan lezzetler de mevcut. Ayrıca El Hallab’ın Fişekhane şubesinde içki servisi de mevcut.

al hallab

Al Hallab

SushiCo

Uzakdoğu  mutfağının temsilcisi SushiCo, Fişkhane bu mutfak üzerine tek restoran. İçki servis de olan SushiCo Fişekhane, iç ve dış alanında hizmet veriyor.

sushico

SushiCo

SushiCo Telefon: 444 7 874

The Hunger

The Hunger dünya mutfağı menüsüyle Fişekhane’de yer alan diğer bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Renkli atmosferi, enerjik atmosferi ile The Hunger tüm gün aktif mekanlardan.

hunger

The Hunger

The Hunger Telefon: (0212) 809 30 79

Diğer Fişekhane mekanları

Fişekhane mekanlar arasında diğerlerine de şöyle bir göz atacak olursak, Starbucks, Cookshop, Komşu Kahve diğer ön plana çıkan mekanlar olarak sayılabilir. Ayrıca yakın zamanda Ranchero, Gizzia Brasserie, The NorthShilds açılacak yeni Fişekhane mekanları arasında sayılabilir.

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.