Etiler-Boğaz Etnik Mutfak Türk Mutfağı

Danış İstanbul

danış istanbul

Son 2 yıldır İstanbul merkezli önemli restoran markalarının Bodrum’da yazlık açtığını sıklıkla görüyorduk. Bu kez ise Bodrum’da doğan bir marka, İstanbul’a açılıyor. Son 2 yazdır Gündoğan’da hizmet veren Danış, uzun bir hazırlık döneminin ardından Arnavutköy’deki eski Eftalya’nın olduğu yerde kapılarını araladı. Restoranın, coğrafya mutfağından yerel lezzetlerin özgün dokunuşlar ile birleştirildiği meze ve kebap ağırlıklı menüsü, Etnik mutfak olarak ifade ediliyordu. Manzarasıyla ve tasarımıyla dikkat çeken yeni mekanında ise, Danış İstanbul doğudan batıya göç mutfağından örnekler sunacak.

danış istanbul

Danış İstanbul, içerisinde bulunduğu tarihi ahşap binada 3 kat olarak hizmet veriyor.Mekanın aynı menüsüde olduğu gibi, dekorasyonunda da Meksika Tulum’dan, Anadolu’ya ince geçişler hakim. Girişinde ocakbaşı bölümü ve özel fırını ile misafirlerini karşılayan Danış Arnavutköy, her açıdan boğaz manzarasına hakim bir mekan olmuş. Menüsü göç mutfağından etkilen restoranda sunulan meze, ara sıcak ve et yemelerine birkaç imza deniz mahsulü tabak eklenmiş.

danış

Danış İstanbul’un menüsüne gelecek olursak, restoran güne yerel ürünlerden temin edilen serpme kahvaltı servisi ile başlıyor. Menüdeki başlangıçlardan Ege mutfağından, Ortadoğu’ya uzanan coğrafyadaki mezeler özgün olarak yorumlanmış. Mezopotamya mutfağı olarak ifade edilen menüde başlangıçlardan Et Turşusu ve Ekşili Dana Dil dikkat çeken tabaklardan. Ana yemek olarak ise çıtır nohutlu füme yoğurt üzeri, bonfileye sarılı Danış Kebap ve Kemiğe sarılı Zırh Kebap denenmesi gerekenlerden.

danış

Haftanın 7 günü 09:00-02.00 arası açık olan Danış İstanbul, güne kahvaltı servisi ile başlıyor. Yerinden temin edilen ürünlerden oluşan restoranın kahvaltısı da oldukça iddalı. Serpme olarak sunulan kahvaltı sunum ve lezzet anlamında bölgede alternatifsiz durumda. Teras katı da yakın zamanda faaliyete geçecek Danış’da mekana özel kokteyller servis edilecek. Mekan yemek sonrası artan müziğin ritmini ile keyifli bir gece kulübü öncesi bar ortamı sunacak. Üst katlarında 4 adet farklı büyüklükte odası olan Danış İstanbul, grup kapamaları için de ideal atmosfer sunuyor.

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cd No:32, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0549) 130 49 49

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.