Etiler-Boğaz Modern Meyhane Şef Restoranı

Chef Mezze Arnavutköy

Çok taklit edildi. Meze yaratıcılığı ve sunumunda çığır açtılar. Şef olmaları sebebi ile işin mutfağından çıkma bir bakış açısıyla restorancılık yaptılar. Sortie’de 2012 yazında açılan ilk mekanın ardından, üzerine koyarak, restorancılıkta fark yaratan bakış açıları sundular. Gümüşsuyu’nda yerli kadar yabancı misafirinde beğenisi kazanan, meze, manzara ve müziğin baş rolde olduğu mekan, gördüğü yoğun ilgiyle trend yaratan bir mekan oldu. Meyhane temalı şık lokanta fikrinin öncülerinden Chef Mezze ekibi, Gümüşsuyu’ndaki sevilen mekanlarını yakın zamada Arnavutköy’e taşıdı.

Chef Mezze Arnavutköy’ü 5 klasik sorumuzda inceleyelim

chef mezze arnavutköy

Ne yenir, Ne içilir?

Şef restoranı olmanın avantajı

Chef Mezze’nin kurucusu Gazi Ateş yıllarca üst düzey restoranlarda çalışmış önemli bir şef. Restoranın fark yarattığı en önemli özelliği de buradan geliyor. Zira Şef restoranı olarak tabir edilen mekanlar, dünyada Michelin kriterleri de dahil olmak üzere restoran değerlendirmelerinde bir adım önde oluyor. Arnavutköy’deki Chef Mezze, yaratıcı tarifler ve klasiklere ufak dokunuşlardan oluşan sevilen mezelerini keyifli boğaz manzarasına karşı sunuyorlar. Ancak Gümüşsuyu’ndan farklı olarak menüde tazeliğe göre değişen (çıtır istavrit, hamsi, palamut, lüfer…vs) mevsim balıkları da var.

chef mezze arnavutköy

Doğudan batıya meze yolculuğu

Chef Mezz Arnavutköy, Girit başta olmak üzere zengin coğrafyamızdan çıkan lezzetleri, özgün reçete ve sunumlar ile hazırlayıp sunuyor. Menünün bulunulurluk ve mevsimsel tazeliğe göre dönemsel değiştiği restoranda, birçok ürün kendi yöresinden temin ediliyor. Arap mutfağına özgü Yeşil mercimekten Mudardara, 3 peynirlli Girit Ezme ve kırmızı soğanlı servis edilen buharda pişmiş sumaklı İsrail Kalamar, ile doğudan batıya zengin ve yaratıcı bir meze yolculuğu yapıyorsunuz. Gümüşsuyu’ndaki mekanın spesiyallerinden Avokado Karides ve Şevket-i Bostan (bu sefer yeşil elmalı) Arnavutköy’de ki mekanın menüsünde kendine yer bulmuş.

chef mezze arnavutköy

Ne zaman gidilir?

Chef Mezze Arnavutköy, haftanın 7 günü 16:00-01:00 arası açık bir mekan. Akşam saatleri mekanın en hareketli zaman dilimi olmak ile beraber, mevsime göre güneş batımından önce manzaranın keyfini çıkarmak için de mekan ziyaret edilebilir. Yemek öncesi kokteyl içmek isteyenleri düşünerek mekan, üst katına, klasik ve mekana özel kokteyller sunan bir bar konumlandırmış. Chef Mezze özellikle balık mevsimi olan son bahar aylarında, mevsime uygun balık alternatiflerini kendi yorumlarıyla sunacak. Arnavutköy Caddesi üzerindeki mekana araçtan iner inmez düz ayak olarak girilebilirken, vale servisi de sunulmakta.

chef mezze arnavutköy

Ne giyilir?

Chef Mezze Arnavutköy, Ege mavisinin bol kullanıldığı, ferahlatıcı ve sade bir dekorasyon ile karşımıza çıkıyor. Mekanın içerisinde kullanılan döküm kaloriferler, mermer masalar, otantik lambalar ve seramik el yapımı meze kaseleri ile şık ama sade bir Girit restoranında gibi hissediyorsunuz. Her konumundan boğaz manzarasına hakim olan restoranda Tanju Okan’lı, Ayten Alpman’lı, eski Türkçe müzikler ile başlayan akşam, ilerleyen saatler de ses çok abartılmadan 80-90’ların Ajda’lı, Sezen’li Türkçe poplarına doğru kayıyor. Ortaya paylaşımlı meyhane mutfağının kattığı samimiyetle birlikte mekanın giyim kodları Spor/Şık ve gecenin anlamına göre Şık olarak şekilleniyor

chef mezze

Kim kim gidilir?

Chef Meyhane Arnavutköy, sevilen yemeklerini, keyifli müzikler eşiliğinde, manzaranın da dahil olduğu, hoş bir atmosferde sunan bir mekan. Restoranın ortaya paylaşımlı yemekleri, iş çıkışı arkadaşlarla, samimi dost masaları kurmak için uygun bir buluşma noktası konumunda. Chef Mezze, menüsü, müzik ve atmosferi ile kutlama gurupları için de uygun bir ortama sahip. Ayrıca restoranın mutfağımızdan birçok geleneksel örneği sunuyor olması, yabancı misafir ağırlama için de mekanı oldukça mantıklı kılıyor.

chef meyhane

Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 25.06.2023)

Chef Mezze, coğrafyamızı araştırarak bulduğu geleneksel yemekleri, yöresel olarak temin ettiği ürünler ile hazırlayıp sunan bir restoran. Özgün tariflerin, iyi malzeme kullanılarak yapıldığı restoranda mezeler 85-130 TL arası fiyatlanıyor. Yerli üründen kullanılan deniz mahsulü üzerine mezelerden Baby Kalamar Dolma 90 TL (adet), Avokadolu Karides 240 TL olarak menüdeki yerini almış. Ara sıcaklardan Kalamar Tavanın 284 TL olduğu menüde, ana yemek spesiyallerinden Deniz Mahsullü Risotto 280 TL olarak servis ediliyor. Ayrıca American Express Metal The Platinium karta sahip olanlar Chef Mezze’de %25 indirim hakkına sahip

Adres: Arnavutköy mah, Bebek Arnavutköy Cd no:64/2, 34354 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0530) 067 50 42

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.