Modern Meyhane Müdavimlist

Alaçatı Yeni Nesil 3 Meyhane

esnaf

En hızlı popülerleşen yazlık bölgelerden olan Alaçatı, yeme-içme dünyasına doğrudan etki yapmaya başladı bile. Son zamanlarda İstanbul’a damgasını vuran “Yeni Nesil Meyhane” kavramı Alaçatı mekancılığının ürettiği bir kavram oldu. Temelinde meyhane mutfağının olduğu bu restoran tipi, ilerleyen saatlerde eller havaya konseptine geçerek eğlenceyi ve yemeği tek mekanda çözen konsepti ile çok sevildi. “Modern meyhane” veya “yeni nesil meyhane” olarak tabir edilen bu mekanlar, klasik mezelere küçük dokunuşlar yaparak, renkli sunumlar ile servis ediyorlar. Konseptin en önemli parçası ise belli bir saatten sonra (çoğunda) masalar kalkıyor ve eğlence başlıyor. Aşağıda bu tarzda ön plana çıkan 3 Alaçatı meyhane incelemesi bulunmakta.

limon

Hane Alaçatı

2019 yılında Meyhaneleri ile ünlü Kadıköy’de açılan Hane, Türk mutfağını modern dokunuşlar ile tamamlayan tarzı ile oldukça sevilmişti. Üst katlarında çaldığı 80-90’lar pop müzik ile konseptinde eğlenceye de yer veren mekan, haftanın 7 günü hareketli diyebiliriz. Mekanın popüler olmasında en önemli unsur ise iyi yemeği nitelikli eğlence ile birleştirmesi kuşkusuz. Harran’dan nar ekşisi, Rize’den kavurma gibi birçok ürünü yerinden temin eden Hane Kadıköy yemek kalitesinin üst düzeyde olduğu nadir yeni nesil meyhanelerden. 15 Haziran itibarı ile açılacak olan Hane Alaçatı, Ege mutfağından lezzetlerin daha çok dahil olduğu bir menü ile misafirlerini ağırlayacak.

hane alaçatı

Hane Alaçatı

Hane Alaçatı Adres: Alaçatı Mah. Kemal Paşa Cad. No:118 Çeşme/İzmir
Telefon: (530) 769 37 00

Esnaf Alaçatı

Esnaf Alaçatı, Modern meyhane kavramının patlamasında önemli bir paya sahip. Çay bardağında, rakı servisi, yanında turşu suyu verme gibi yaratıcı ve iştah açıcı sunumlar yapan mekan, İstanbul’da bu sene oldukça ilgi gördü. 2022 Alaçatı sezonunu Haziran 15 itibarı ile açacak olan mekana, sadece on-line rezervasyon yaparak gidiliyor. Açıkçası Esnaf’ın oldukça şeffaf ve açıklayıcı bir internet sitesi var. Mekana rezervasyon yapmak ve bilgi almak için buraya tıklayarak web sitesine gidebilirsiniz. Esnaf Alaçatı, hafta içi içki hariç fix menüsünü 570 TL’den sunarken, limitsiz içkili menüler, hafta içi 690 TL’lik, hafta sonu 790 TL’lik fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. 8 çeşit mezenin olduğu menü, Esnaf Ciğer ve Esnaf patates ile tamamlanıyor. (Güncelleme 27.05.2022)

Esnaf Alaçatı

Esnaf Adres: Alaçatı Köyiçi, Kemalpaşa Caddesi No:118, Alaçatı, Çeşme – İzmir
Telefon: (0212) 777 0099

Limon Köy İçi Alaçatı

Geçen sene oldukça başarılı bir sezon geçiren ve bu sene Nişantaşı’na açan Limon Köy içi, Alaçatı Pazar yeri bölgesinde bu senede yerini almış durumda. İzmirlilerin sevdiği usul olan meze üzeri dünya mutfağı tarzını benimseyen mekan, bu sene Esnaf A la carte menü ile karşımıza çıkıyor. Başlangıçların 34-84 TL arası olduğu mekanda lokal tatlar, özgün dokunuşlar ile hazırlanıp sunuluyor. Yeşil Karides Temura (78 TL), Kokoreç Bruschetta (62 TL) gibi ara sıcakların sunulduğu Limon Köy içinde bolca makarna ve risotto seçeneği mevcut. Ana yemek seçeneklerinin et ağırlıklı olduğu menüde Somon Izgara 92 TL, Dana Lokum 104 TL’den sunuluyor. Limon Köy İçi Alaçatı, yemeğin ardından ise hızlanan müzik ile gece kulübü öncesi ara mekana dönüşüyor. (2022 yılı fiyatları güncel değildir)

limon

Limon Köyiçi

Limon Köyiçi Adres: Yenimecidiye Mah.Cumhuriyet Cad.No:21, D:1, 35937 İzmir
Telefon: (0531) 102 48 48

Şerefe Alaçatı

Alaçatı Meyhane deyince ilk akla gelen mekanlardan olan Şerefe Meyhane 2011 senesinde Pazar yeri olarak tabir edilen yerde açıldı. 10’larca meze ve ara sıcak sunan mekan, klasik meyhane mutfağını ve eğlence ile birleştiriyor. Şerefe Meyhane’de akşamları canlı müzik oluyor. Mekada a a la carte’ın yanısıra fix menü de sunuluyor. Şerefe Balık, 400 kişilik salonu ile tipik Alaçatı restoranlarına benzeyen bir mekan değil. Hatta büyüklüğü sebebiyle yemek esnasında, adeta dev bir yemekhanedeymiş gibi hissediyorsunuz.

şerefe

Şerefe Balık

Şerefe Adres: Tokoğlu Mahallesi 1001 Sok. No:19/J, 35937 Alaçatı/Çeşme/İzmir
Telefon: (0232) 716 05 08

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.