Modern Meyhane Müdavimlist

Alaçatı Yeni Nesil 3 Meyhane

esnaf

En hızlı popülerleşen yazlık bölgelerden olan Alaçatı, yeme-içme dünyasına doğrudan etki yapmaya başladı bile. Son zamanlarda İstanbul’a damgasını vuran “Yeni Nesil Meyhane” kavramı Alaçatı mekancılığının ürettiği bir kavram oldu. Temelinde meyhane mutfağının olduğu bu restoran tipi, ilerleyen saatlerde eller havaya konseptine geçerek eğlenceyi ve yemeği tek mekanda çözen konsepti ile çok sevildi. “Modern meyhane” veya “yeni nesil meyhane” olarak tabir edilen bu mekanlar, klasik mezelere küçük dokunuşlar yaparak, renkli sunumlar ile servis ediyorlar. Konseptin en önemli parçası ise belli bir saatten sonra (çoğunda) masalar kalkıyor ve eğlence başlıyor. Aşağıda bu tarzda ön plana çıkan 3 Alaçatı meyhane incelemesi bulunmakta.

veranda

Veranda Alaçatı

Veranda Alaçatı

Veranda Alaçatı an itibarı ile 3 şubesi ile (İstanbul, Bodrum, Alaçatı) eğlencenin başrolde olduğu meyhane konseptinin en önemli temsilcilerinden. Hatta Veranda için modern meyhane kültürünün ilk uygulayacılarından bir tanesi olduğunu da belirtmek lazım. Veranda’yı diğer mekanlardan ayıran en büyük fark ise, yemek kalitesi ve müzik anlayışı olarak 90’lar Türkçe pop müziğe sıkı sıkı sarılması olarak ifade edilebilir. Bu sebeple Veranda Alaçatı, sezonun başlaması ile birlikte bölgede en çok rağbet gören mekanlar arasında geliyor. Mutfağın başında Altuğ Tezer’in olduğu Veranda’da ana yemek ve ana yemeksiz olmak üzere 2 alternatifli fix menü sunuluyor. Manzarası da oldukça keyifli olan mekan, iyi yemek ve müzik eşliğinde eğlenceli bir Alaçatı akşamı için ideal seçeneklerden.

Veranda Bodrum İçin Tıkla
veranda

Veranda Alaçatı

Veranda Alaçatı Adres: Alaçatı, Çark Plajı, Liman Mevkii, 18010 Sokak No:11, İz, Çeşme/İzmir
Telefon: (0546) 238 44 50

Esnaf Alaçatı

Esnaf Alaçatı, Modern meyhane kavramının patlamasında önemli bir paya sahip. Çay bardağında, rakı servisi, yanında turşu suyu verme gibi yaratıcı ve iştah açıcı sunumlar yapan mekan, İstanbul’da bu sene oldukça ilgi gördü. 2022 Alaçatı sezonunu Haziran 15 itibarı ile açacak olan mekana, sadece on-line rezervasyon yaparak gidiliyor. Açıkçası Esnaf’ın oldukça şeffaf ve açıklayıcı bir internet sitesi var. Mekana rezervasyon yapmak ve bilgi almak için buraya tıklayarak web sitesine gidebilirsiniz. Esnaf Alaçatı, hafta içi içki hariç fix menüsünü 1.090 TL’den sunarken, limitsiz içkili menüler, hafta içi 1.250 TL’lik, hafta sonu 1.590 TL’lik fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. 8 çeşit mezenin olduğu menü, Esnaf Ciğer ve Esnaf patates ile tamamlanıyor (Güncelleme 17.06.2023)

Esnaf Alaçatı

Esnaf Adres: Alaçatı Köyiçi, Kemalpaşa Caddesi No:118, Alaçatı, Çeşme – İzmir
Telefon: (0212) 777 0099

Alaçatı Meyhane deyince ilk akla gelen mekanlardan olan Şerefe Meyhane 2011 senesinde Pazar yeri olarak tabir edilen yerde açıldı. 10’larca meze ve ara sıcak sunan mekan, klasik meyhane mutfağını ve eğlence ile birleştiriyor. Şerefe Meyhane’de akşamları canlı müzik oluyor. Mekada a a la carte’ın yanısıra fix menü de sunuluyor. Şerefe Balık, 400 kişilik salonu ile tipik Alaçatı restoranlarına benzeyen bir mekan değil. Hatta büyüklüğü sebebiyle yemek esnasında, adeta dev bir yemekhanedeymiş gibi hissediyorsunuz.

şerefe

Şerefe Balık

Şerefe Adres: Tokoğlu Mahallesi 1001 Sok. No:19/J, 35937 Alaçatı/Çeşme/İzmir
Telefon: (0232) 716 05 08

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.