Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Kadıköy-Cadde

YouMe Cadde

Noter Sokak, Bağdat Caddesi’nin en yoğun sokaklarından biri. Özellikle gençler buradaki coffeeshoplarda zaman geçirmeyi seviyor. Son dönemde ise aynı sokakta birkaç kokteyl bar, restoran ve akşam gelinebilecek keyifli mekanlar açıldı. Bunlardan biri de YouMe Cadde. Açıkçası uzun süredir açılmasını bekliyorduk. (Yaklaşık 2 senedir), bulundukları konumla ilgili sorunlar çözüldü ve hızlı bir açılışla harika bir mekana daha kavuştu Bağdat Caddesi. YouMe Cadde, minik, 6-7 masalı bir mekan, gerçekten çok şirin, şık ve soft bir dekorasyonu var. Gündüz gelip çalışmak, akşam lezzetli bir yemek yiyip arkadaşlarınızla zaman geçirmek veya kalabalık olmayan mini kutlamalarda bulunmak için ideal bir yer. Bağdat Caddesi’nin telaşından da uzak, oldukça huzurlu.

Mekanın sahipleri burası için büyük bir özen göstermiş, zaten kendileri de şefler ve mutfak ve menünün bu denli özenle geliştirilmesinin sebebi de bu. Önceden de uzun müddet Kayseri’de büyük bir işletmenin başında olan ekibin tecrübesi YouMe Cadde’ye yansımış pek tabii. Menüde neredeyse her şey kendi yapımları. Mevsimselliğe dikkat ediliyor ve ürünlerin tazeliği onlar için çok önemli. Bir yandan da menüde bulunan yemekler oluşturulurken kullanılan malzemeler, hep üreticisinden ve olabilecek en güzel yerlerden temin ediliyor. Kısacası YouMe Cadde’nin en güzel özelliklerinden biri mutfağı. Yemek konusunda gerçekten iddialılar. Eylül ayında kokteyllerini de deneyimleyebileceğiniz mekanda leziz yemekler yiyeceğiniz kesin. Bunu bilerek gelebilirsiniz.

Biraz da menüden bahsedelim. Öncelikle YouMe Cadde’de güne kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Avocado&Poşe Yumurta, Granola Bowl, Humus&Sucuk&Hellim, Kruvasan ve Menemen gibi çeşitler var. Simit severlerdenseniz Simitli Kahvaltı Salatası da tatmin edici. Öğlen ve akşam saatlerinde ise salatalar, pizetta, başlangıç&paylaşımlıklar, makarnalar, burger&sandviçler ve kuzu karski, tavuk şinitzel ve teriyaki somon gibi ana yemekler var. ‘’Az ve öz’’ seçeneğin bulunduğu menüde benim için en ilgi çekici yemekler, Chicken Katsu Sando, limon&trüflü makarna, feta cheese makarna ve armut&füme kaburga pizetta oldu. Bunları kesinlikle deneyeceğim. Zaten pizettalarda fazlasıyla iddialı olduklarını belirtelim. Tüm bunlara ek olarak Beef Taco, Boneless Chicken Wings ve İçli Köfte Topları gibi başlangıçlar da tadılmalı. YouMe Cadde, her gün 10:00 – 01:00 saatleri arasında açık. Bağdat Caddesi’nde zaman geçirmek isteyenler kesinlikle uğramalı!

Adres: Suadiye, Noter Sk. No:21, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 489 80 90

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.