Brasserie-Bar Canlı Müzik Kadıköy-Cadde

Westport Kalamış

westport

Dışarıda yeme-içme hayatı pandemi sonrası dolu dizgin devam ediyor. Yeni dönemde ise, yeni cazibe merkezlerinin oluştuğunu söylemek mümkün. Bu durumun en net gözlendiği yerlerden birisi de Kadıköy-Cadde tarafı olarak karşımıza çıkıyor. Bölgede açılan önemli mekanların etkisiyle eğlenmek için Avrupa yakasına geçme geleneği, şimdilerde tersine dönmüş durumda. Bu mekanlar arasında 2019 yılında Wyndham Hotel’de açılan Westport akla ilk gelenlerden. Westport Kalamış dinamik bar atmosferi, gastro-pub lezzetleri ve keyifli canlı müzik etkinlikleri ile bölgedeki en önemli buluşma noktaları arasında geliyor.

westport

Westport Kalamış, haftanın 7 günü 12:00-01:00 (Cuma ve Cumartesi 03:30) arası hizmet veren bir mekan. Gün için buluşma noktası olarak ziyaret edilebilecek restoran-bar, akşamüstü iş çıkışı saatleri itibarı ile hareketleniyor. Cuma ve Cumartesi günleri ise canlı müzik programı olan mekanda masalar yükselerek standa dönerken, eğlencenin ritmi de artıyor. Bir İngiliz pub’ı ile Fransız bistrosu kombinasyonu dekorasyonu olan Westport’un menüsü ise, gastro-pub seviyesinde hazırlanıp sunulan, dünya mutfağı lezzetlerden oluşuyor. Başlangıçlardan kızarmış karides toplu ve kavrulmuş bademli Watercress Soup, panelenmiş karides kabak, kalamardan oluşan Seafood Tempura denenmesi gerekenlerden.

westport

Venedik usulü ciğer (Fegato Alla Venezia) gibi başlangıçların olduğu mekanda, bar tabakları hem klasik, hem de mekana özgü tabaklardan oluşuyor. Ortaya paylaşılacak şekilde Alman dana sosis (Curryworst), Kaburga Burger (Ribs) gibi lezzetlerin söylenebileceği mekanda makarna ve salata çeşitleri de mevcut. Tapas Platter gibi özel tabaklar sunan Westport’un ana yemeklerden ise Şnitzel ve deniz mahsulü tabağı White Wine Seafood sevilenler arasında. Mekanın barında ise imza kokteyller oldukça popüler olmuş durumda. Esra Güner, Müjde Kızılkan, Bi Dans Etsek gibi müzisyenlerin sahne aldığı mekanın canlı müzik programın öğrenmek için buraya tıklayarak İnstagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Renkli menüsü, imza kokteylleri ve enerjik atmosferi ile Westport Kalamış’ı ziyaret etmek içinse buradan on-line rezervasyon yapabilirsiniz.

westport

Adres: Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No:38/2, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 400 00 80

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.