Akdeniz Mutfağı Bodrum Canlı Müzik

Tuti Bodrum

tuti

Son yıllarda Bodrum’da baş döndürücü bir mekan hareketliliği yaşanmış ve birçok İstanbul restoran markası yazlık açmıştı. Bu yeni mekanların birçoğu Yalıkavak’da açılırken, kısa sezona uygun olacak şekilde tasarlandıları gözleniyor. Bodrum merkez ve Bitez ise yaz-kış hizmet veren, İstanbul’a rakip olabilecek iddada mekanlara ev sahilliği yapıyor. Bunlar arasında The Marmara Bodrum içerisinde yer alan Tuti, sunduğu benzersiz deneyim ile dikkat çekenlerden. Tuti Bodrum ikonik kale manzarası, yerel ürünler ile modern teknikleri birleştiren mutfağı ve nitelikli canlı müzik etkinlikleri ile bölgenin klasikleri arasında geliyor.

tuti

Bahçeden gelen ürünlerin kullanıldığı Tuna Salata

1999 yılında açılan The Marmara Bodrum üst segment oteller arasında ilk akla gelenlerden. Kale ve Marina başta olmak üzere Bodrum’u panoramik açıdan gören otel içerisinde yer alan Tuti Bodrum’da manzara, dekorasyonun en önemli unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Haftanın 7 günü açık 10:00-23:00 arası servis veren restoranda şömineli kış bölümü de oldukça keyifli. Vinkara Şarapçılığın da sahibi olan The Marmara grubunun gastronomiye verdiği önem, restoranda hemen hissediliyor. Temel felsefesi yerelliği destekleme ve sürüdürülebilirlik olan Tuti Bodrum, mümkün olduğunca lokal üreticilerden ürünleri temin ediyor. Çıkış noktası Ege mutfağından lezzetleri modern teknikler ile birleştirmek olan restoran, mevsimsel tazeliğine göre menüyü değiştirmekte. Hatta bazı sebze ve meyveleri kendi bahçesinde yetiştiren Tuti Bodrum sürüdürebilir gastronomi dalında verilen Michelin Yeşil Ödül’e de göz kırpıyor.

tuti

Fıstıklı Kuzu Sırt

Tuti Bodrum’un menüsü hem rakı, hem de şarap için uygun lezzetleden oluşuyor. Geleneksel bir lezzet olan iştah açıcı Biber Çentmesi ikramı ile başlayan yemekte, başlangıçlardan Bodrum Otları Mücver ve iç bakla kremalı Zeytinyağlı Enginar denenmesi gerekenlerden. Ortaya paylaşıma uygun menüde Bombay fasulye üzerinde sunulan Izgara Ahtapot lezzeti ve ağızda dağılan yumuşaklığı ile şaşırtıyor. Taze salataların (Tuna Salatası favori) ev yapımı makarnaların olduğu menüde pide çeşitleri de (Özellikle öğlen için ideal) bulunmakta. Ana yemeklerden ise arpa şehriye risotto üzeri Nikka Karides ve sunumuyla dikkat çeken Fıstıklı Kuzu Sırt imza tabaklardan. Haftanın 5 günü yemeğe eşlik eden bazen de biraz ritmi yükselen canlı müzik programları olan Tuti Bodrum’un etkinlik takvimini buraya tıklayarak instagram sayfasıdan öğrenebilirisiniz. Ayrıca mekanın bar bölümünde, günbatımı eşliğinde imza kokteyllerden birisini denemek de oldukça keyifli.

tuti

Nika Karides

Adres: Yokuşbaşı, Suluhasan Cad. The Marmara Bodrum No:18, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 313 81 30

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.