Dünya Mutfağı Etiler-Boğaz

Tommi Brasserie

Son günlerde Zorlu Center, özellikle öğlen ve akşam yemekleri için pek çok semtten ve yerden daha fazla tercih edilir oldu. Bu durumda hem Zorlu’nun Anadolu ile Avrupa yakasındakileri birleştirici orta noktadaki konumu hem de içerisinde kaliteli mekanlar barındırması etkili. Geçtiğimiz günlerde Zorlu Center’ın içinde açılan Tommi Brasserie de bu bahsettiğimiz mekanlardan bir tanesi. Dünya mutfağının en güzel örneklerini şık ve rahat bir atmosferde bulabileceğiniz Tommi Brasserie, fiyat/performans olarak şaşırtıcı derecede başarılı ve tercih edilesi.

Birçok önemli mekanda mutfakta menünün oluşturulmasını sağlayan ünlü şef Murat Bozok’un danışmanlığında oluşturulan menü her damak zevkine hitap edebilecek şekilde zengin bir içerikte. Başlangıçlarda ev yapımı acılı mayonez ile servis edilen servis edilen tempura karides, Shrimp Bomb (79 TL), Tommi Kıtır Tavuk (62 TL) ve Jalapeno Turşusu Tempura (54 TL) tercih edilebilecekler arasında. Önemle belirtelim ki; başlangıç menüsü dahilinde bir de ‘’Vegan’’kısmı için. Vegan beslenenler için oldukça tatmin edici ki; içeriğinde Fırında Karnabahar (44 TL), Vegan Bowl (59 TL), Vegan Spagetti gibi seçenekler var. Sağlıklı beslenenleri de mutlu edecek menüde 8 çeşit salata olduğu gibi, Somon Bowl ve Tavuk Bowl da mevcut. Benim gibi Ayvalık aşıkları için özellikle vişneli ve lor peynirli akdeniz yeşillikleri, roka, ceviz ve kuru vişneden oluşan ‘’Ayvalık Salata’’ iştah açıcı. Gelelim makarna, pizza ve ana yemeklere. Her biri çok lezzetli ve gerçekten yineleriz ki; fiyat/performans olarak yeni açılan çoğu yerle kıyaslanamayacak seviyede. Makarnalardan Karidesli Linguini (108 TL), Penne Burrata (105 TL) ve Risotto, pizzalardansa 9 saat fırında pişirilmiş kaburga parçalı Tommi Pizzetta Kaburgalı (84 TL) ile Keçi peynirli Pizzetta denenmeli. Ortaya da mutlaka taco söylenmeli çünkü görüntüleri epey iştah açıcı. Ana yemeklere gelecek olursak da; bence fazlasıyla yeterli ve öz bir menü oluşturulmuş.

İsminden de anlaşılacağı üzere; Tommi İmza Burger (78 TL), Güveçte Marinara Köfte (76 TL) ve Organik Fırında Tavuk But (89 TL) imza tabaklardan. Bitti sanmayın, 17 çeşit tatlı ile geniş bir tatlı menüsü de karşımızda, üstelik içerisinde Marshmallowlu Brownie ve Bozalı Panna Cotta gibi her yerde bulamayacağınız orijinal lezzetler de var. Unutmadan belirtelim Tommi Brasserie’de geniş bir kokteyl menüsü mevcut. Dolayısıyla özellikle iş çıkışı bişeyler içmek ve atıştırmak için de tercih edebileceğiniz bir yer olduğunu belirtelim.

Tommi Brasserie Adres: Levazım, Koru Sokağı No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

 

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.