Kadıköy-Cadde Pub-Gastro Pub

The Townhouse Suadiye

Anadolu yakası insanı Divan, Bistro 33, Cafe Cadde tarzında brasserie mekanlarda oturmayı oldukça seviyor. Belli bir kategoride uzmanlaşmış restoranlar yerine, genel geçer tarzda, geniş menüler sunan mekanlar hala bölgede rağbet görüyor. Son dönem mekan hareketliliği olan Suadiye Plaj yolu da arka arkaya açılan brasserie-bar tarzı mekanları ile dikkat çekiyor. Bunlardan The Townhouse, The North shield Göztepe’nin (kentsel dönüşüm sebebi ile The North Shield Göztepe kapandı) işletmecileri tarafından 2019 Nisan ayında  açıldı. İngiliz tarzı bir pub dekorasyonunda olan mekan, bol bira ve viski seçeneği ile misafirlerini ağırlayacak. Bölgenin ruhuna uygun olacak şekilde brasserie-bar düzeninde olan The Townhouse, kapalı ve açık alanı ile 4 mevsim hizmet verecek.

townhouse

Pub mutfağı ağırlıklı bir menü ile karşımıza çıkan The Townhouse Suadiye’nin, fiyatlarının neredeyse fine dining restoran seviyesinde olduğu söylenebilir. dekorasyonu ve tarzı da lüks bir otel barını hatırlatan mekanda burgerler 75-145 TL arası fiyatlanmış. Ortaya sipariş vermenin daha mantıklı olduğu mekandaki dikkat çeken başlangıçlardan Chicken Wings 95 TL, Duck Roll 90 TL’den sunuluyor. Menüdeki salataların 80-135 TL arası olduğu mekanda, ana yemek olarak Ağır ateşte pişirilmiş dana kaburga ve acı hardallı dana yanak tercih edilebilir. Mekandaki kokteyller ise 120 TL’den ile menüdeki yerini almış.

townhouse suadiye

The Townhouse Adres: Suadiye Mahallesi, Plaj Yolu Sk. No13, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 463 14 15

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.