Maslak-Levent Pub-Gastro Pub Şef Restoranı

The North Shield Pub Vadi İstanbul

north

Dünyada Orta ve üzeri büyüklükte hangi şehre gitseniz karşınıza çıkacak bir mekan türüdür İngiliz Pub’ı. Şüphesiz Britanya ile en çok özdeşlemiş birkaç değerden de biridir. Hatta İskoç, İrlanda, İngiliz diye bölgesel olarak ayrılır Pub tarzı mekanlar. İstanbul’da ilki 1990 yılında açılan The North Shield, hem kategorinin vaz geçilmezliğinden, hem de içeriği iyi doldurduğu için, Pub denince Türkiye’de tereddütsüz akla ilk gelen markadır. Mekanları tüketmede oldukça hızlı olduğumuz İstanbul’da, kalıcı olmayı başaran marka, son olarak yakın dönemin hareketli sosyal yaşam alanı Vadi İstanbul’da yerini aldı. The North Shield Vadi İstanbul, yeni mekanında klasik çizgilerine sadık kalmak koşuluyla, mekana girer girmez farkına varacağınız bazı yenilikleri de uygulamış. Vadi İstanbul’un yeni mekanı, özgün kokteylleri ve yaratıcı menüsü ile, dünyada gelişmekte olan Gastro Pub akımından keyifli örnekler sunuyor.

Yazının devamında 5 klasik sorumuzda The North Shield Pub’ı inceleyeceğiz.
north

The North Shield’in Kokteyl Barı

Ne Yenir, Ne içilir?

The North Shield markasının kurucusu Teoman Hünal, viski konusunda otorite kabul edilen, Yeme-İçme üzerine yazarlık ve Tv programları yapan referans bir kişilik. Son dönem açılan The North Shield işletmelerine diğer aile bireylerinden de önemli katkıları olmuş. Vadi İstanbul’un dekorasyonunu mimar olan kızı Seda Hünal yapmış. İşletme mutfağında da benzer bir avantaja sahip. Hatırlarsanız The North’ların kardeş işletmesi Nişantaşı’nda ki La Brise, Fine Dining kodlarında bir işletmeydi. La Brise’in Şefi Esen Hünal Blake, Vadi İstanbul’da ki yeni mekanın menüsünü de yapan kişi. Bu anlamda menüde klasiklerin yanında Fine Dining çağrışımlı birçok tabak mevcut. The North Shield Vadi’nin keyifli menüsünde Viyana usulü Şnitzel, Fish & Chips gibi enternasyonel Pub yemeklerinin özgün yorumlarını bulabiliyorsunuz.

north vadi

Ekmeklerini ve soslarını kendi mutfağında yapan işletme, mümkün olduğunca dışarıdan hazır ürün temin etmiyor. North Vadi’de Ağır ateşte pişen Tiftiklenmiş Dana Burger ve Akça Ağaç Şuruplu cheeseburger yaratıcı pub lezzetleri olarak sunuluyor. Mekanın Fine Dining mutfak esinlenemeleri olan ana yemeklerinden Sarımsak biberiyeli ve tereyağlı Our chateaubriand ve Ağır ateşte pişen Dana Kaburga imza tabaklar olarak dikkat çekiyor. Mekanın bölgelere ve türlere göre yaptığı ikonik içki menüsü sadece içeğiniz içkiyi bulmanıza değil, aynı zamanda bilgi edinmenize de yardımcı oluyor. North Shield’lerin klasik barındaki içki zenginliği zaten anlatmaya gerek yok. Vadi’deki yeni mekanda farklı olarak barın yanına konuşlanmış kokteyl barı, mekana girer girmez dikkati üzerine çekiyor. Sadece kokteyl üretilen bu barda klasiklerin yanında, mekana özgü kokteyller de servis ediliyor. Bu kokteyllerden Celtic ice tea, lavandula, A Monster ön plana çıkanlar arasında.

north

Ne Zaman Gidilir?

The North Shield Vadi, Haftanın 7 günü 12:00-01:00 arası açık olan bir mekan. Hafta sonları DJ Berk’in müziğin ritmin arttırmasıyla, mekanın mekanın kapanış saati daha ileri saatlere taşınabiliyor. Vadi İstanbul’daki mekanın cezbedici menüsü öğle ve akşam yemeği için mekana yapılacak ziyareti oldukça keyifli kılıyor. Tabi North Shield’in geleneksel iş çıkışı barı olması durumu, Vadi’de ki mekanında en hareketli saatlerini akşamüstü olarak şekillendiriyor. İç saha Galatasaray maçları öncesi mekan, yine stada yakınlığı sebebi ile maç öncesi buluşma grupları için cazibe merkezi olmaya aday.

North

Ne Giyilir?

Vadi İstanbul’da açılan The North Shield klasik çizgilerine bağlı kalmak kaydıyla işletmecisi Teoman Hünal’ın deyimiyle “Coloniel” bir havada dekore edilmiş. Ekoseli halılar, yüksek tavan, ahşap bar, şömine ve şık aksesuarlar North Shield’in değişmeyen parçaları olarak yine baş rollerde. Fark olarak mekan, renkli ve tropikal objeler ile daha canlı bir atmosfere kavuşturulmuş. Özellikle bahçeye yakın olan Kokteyl barında otururken canlı renkler ve özel tasarlanmış dev sandalyelerde, karayipler’de masalsı bir ortamda gibi hissediyorsunuz. The North Shield Vadi’nin sıcak ve keyifli ortamında giyim kodu Spor/Şık olarak şekilleniyor.

north

Kim Kim gidilir?

Bar kültürünün Türkiye’de gelişmesinin önemli katkı sağlayan The North Shield, iş çıkışı arkadaşlar ile gitmek için ideal bir buluşma noktası. Modern bakış açısı ile yapılmış gastro pub kodlarına sahip yaratıcı ve iştah açıcı menüsü ve kokteyl barı, mekandaki lezzetleri deneyimleme amaçlı ziyaretlere de izin veriyor. Özellikle haftasonuna DJ müziği olan mekan, yemeği ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için ideal bir atmosfer sunuyor.

north vadi

Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 19.09.2019)

The North Shield Vadi istanbul, klasik çizgilerinin yanında mutfak ve atmosfer anlamında özel bir deneyim sunuyor. İşletmenin menüsündeki bazı fiyatlara değinecek olursak, Tiftiklenmiş Dana Burger 49 TL, Viyana Usulü Şinitzel 55 TL olarak sunuluyor. North Vadi’nin imza tabaklarından Our Chateaubriand 78 TL ve Ağır ateşte pişen Dana Kaburga 87 TL olarak menüdeki yerini almış. Mekanı sevilen klasiklerinden içerisinde Mini Burger’in de olduğu Paylaşımlık Sepeti 78 TL’den sunuluyor. Kokteyl barda hazırlanan Mekana özel kokteyller ise 47 TL olarak menüdeki yerini almış.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.