Modern Türk Mutfağı Şef Restoranı

Sup Göktürk

sup

Yerleşimin tam oturmasıyla ve lüks olarak ifade edilebilecek bir yaşamın oluşmasıyla, Göktürk’de sosyal hayat da hareketlenmiş durumda. Son zamanlarda insanların merkezi noktalar yerine kendi mahallerinde kalma tercihi de mekan trendlerinin yönünü belirliyor. Bu anlamda Göktürk bölgesi özelinde son dönem nitelikli mekanların açıldığı görülmekte. Bunlar arasında 2023 yazında açılan Sup Göktürk, şık atmosferi, imza lezzetleri ve şef restoranı kimliğiyle keyifli mekanlardan biri olarak kaşımıza çıkıyor.

sup

Kızıl Ciğer

Sup Göktürk haftanın 7 günü 13:00-23:30 arası hizmet veriyor. Yüksek tavanlı binanın ferah ortamında mekan, beyaz örtülü masaları ve modern tabloların süslediği duvarları ile keyifli bir atmosfere sahip. Mutfağın başında işletme sahibi Emre Şeniğne’nin olduğu restoran, Türk mutfağını modern teknikler ile yorumluyor. En son Usla’da Akademi mutfak şefi olarak görev yapan şefin tecrübesini kendi restoranında yansıtma fikriyle yola çıktığı Sup Göktürk, bölgedeki en özel restoranlardan birisi. Sup Göktürk’ün mevsimselliğe göre değişen menüsünde yer alan birçok ürün yerinden temin ediliyor. Modern Türk mutfağı üzerine olan restoranda, Akdeniz coğrafyasından birkaç lezzet de yer almakta.

sup

Sup Göktürk’ün menüsüne gelecek olursak başlangıçlarda, meyhane mutfağının sevilen mezeleri şefin dokunuşuyla sunulmuş. Bu mezelerden ev yapımı köz patlıcanlı ve Meksika biberli Atom, ev yapımı turşulu ve kızarmış ciğerli Sup Yuvalama denenmesi gerekenlerden. Ara sıcaklardan Söğüş Tabağı keyifli seçimler arasında gelirken, Kütahya’dan gelen tarhana ve isli yoğurt ile sunulan Kızıl Ciğer imza tabaklardan. Daha çok öğle saatleri için değerlendirilebilecek burger, salata ve risotto’ların da olduğu menüde, ana yemek bölümü canlı ve ağır ateşte pişen tabaklar üzerine oluşturulmuş. Balık ve Et olarak 2 bölüme ayrılan ana yemeklerden Izgara Ahtapot, Tarhana Kaplı Granyöz ve Kuzu Karski öne çıkanlar arasında. Sup Göktürk’te akşama bir kokteylle başlamak oldukça keyifliyken, mekan grup kapamaları ve kutlamalar için de ideal bir atmosfer sunuyor.

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi İstanbul Caddesi, Üç Sitesi No:26, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
Telefon: (0212) 809 84 48

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.