İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde

Sou Baker

Kadıköy, yıllardır sosyalleşmek için en çok tercih edilen semtlerden biri. Son günlerde ise yalnızca sosyalleşmek ve zaman geçirmek için değil, aynı zamanda gastronomik maceralara atılmak için de tercih edilebilir bir hale geldi. Özel birtakım restoranlar, lezzetli yemekler ve keyifli atmosferlerle dolu semtte birçok İtalyan restoranı ve pizza konusunda uzmanlaşmış mekan var. Bunlardan biri olan The Artisan Craft Moda’yı geçtiğimiz yazılardan birinde anlatmışken, Sou Baker’den de bahsetmemek olmaz diye düşündük.

İlk olarak tramvay yolunda Moda’da açılan Mekan, şimdi Moda havuzunun hemen yakınında daha geniş, ferah ve hoş bir ortamı olan yüksek tavanlı bir dükkanda. Bunda lezzetlerinin çok sevilmesinin etkisi büyük tabi ki. ‘Atalık tohum, ilaçsız tarım ve zehirsiz sofra’ sloganıyla ortaya çıkan Sou Baker’ın alamet-i farikası enfes pizzaları. Her yerde bulunmayan çeşitleri ve yine çok başarılı bulduğumuz çorbaları… Çorba çeşitlerinde günlük olarak değişkenlik olabildiğinden öncesinde danışmanızda fayda var; ama genel olarak menüde Kerevizli Mercimek Çorbası (24 TL), Karakılçık Buğday Çorbası (26 TL) ve Ayaş Domates Çorbası gibi farklı seçenekler var. Sonrasında Roka Salatası, Ricottalı Kök Sebze Salatası (40 TL) gibi hafif çeşitleri deneyebileceğiniz gibi, Frankfurter&Mantar sandviç (45 TL) veya Dana Bacon&Ayvalık Tulumlu sandviçi de tadabilirsiniz. Biz direkt olarak pizzalara odaklı geldiğimiz için birden fazla çeşitte pizzayı tadabilmek adına her birimiz ayrı birini sipariş ettik. Margarita (60 TL), Zeytin Domatesli, Pepperoni (85 TL), Dana Sucuklu (85 TL), Tuna Pizza (85 TL) gibi klasiklerle birlikte her yerde bulamayacağınız bambaşka seçeneklerini de deneyin deriz.

Özellikle Deniz Börülceli Pizza, Enginar, Pancar ve Ricottalı pizza ve Tarhun&Sarımsaklı pizza, en orijinal lezzetlerden. Başka yerde bulmak neredeyse imkansız, bu sebeple de mutlaka tadılmalı bizce. Tüm bunlarla birlikte, foccacia ekmeği, ekmek üstü çeşitler ve kendi yaptıkları ekmeklerle servis edilen tostlar için de Sou Baker’i tercih edebilir, bir sabahınızı da burada keyifle değerlendirebilirsiniz. Yemeğin sonunda bir İtalyan klasiği Tiramisu, mozaik pasta veya limon soslu panna cotta ile tatlı bir son yaşayabilirsiniz. Sou Baker, Salı hariç her gün 09:30 – 21:30 saatleri arasında açık. Mutlaka yolunuzu düşürün.

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. 31A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 606 42 05

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.