Beyoğlu-Karaköy Şef Restoranı

Simone İstanbul

simone

Asmalımescit, tam olarak eski formuna dönmeyip, eskisi gibi büyük kalabalıkları ağırlıyor olmasa da, son zamanlarda oldukça hoş butik mekanlara ev sahipliği yapıyor. Bu mekanların artmasıyla birlikte de bölge, gece dışarı çıkıldığında yeniden akıllarda yer etmeye başlamış durumda. Bunlar arasında 2022 Mayıs ayında Ruz Hotel’in terasında açılan Simone İstanbul, Şef restoranı kimliğiyle oldukça popüler olmuştu. Simone İstanbul nitelikli mutfağı, enerjik atmosferi, özel manzarası ve imza kokteylleri ile bölgenin önemli terasları arasında geliyor. Yakın zamanda otelin girişinde açılan kardeş mekan Pizzeria de Simone ise İtalyan mutfağından lezzetleri ve jazz etkinlikleri ile dikkat çekiyor.

simone

Kısa sürede pek çok müdavim kazanan Simone İstanbul’un en güzel yanlarından biri manzarası elbette. Her köşesinden ayrı bir İstanbul güzelliği gören mekanda, bir yanda alabildiğine Pera, diğer tarafta ise Haliç manzarası var. Özellikle akşamüstü saatlerinde güneş batarken Simone İstanbul’un imza kokteylleri ile Galata Kulesine karşı gün batımı seyri apayrı bir keyif. Gün boyu hareketli olan mekanda gün batımına eşlik eden dj etkinliklerini ise buraya tıklayarak instagram sayfasından öğrenebilirsiniz. Güne kahvaltı servisi ile başlayan Simone, Sabah 08:00’dan, gece 01:00’a kadar misafirlerini ağırlıyor. Modern bir kahvaltı menüsü olan restoranda, eşki maya ekmek üstü ve yumurta seçeneklerine taze sıkılmış detoks meyve suları eşlik ediyor.

simone

Simone İstanbul’da mutfağın başında, şef-ortak Sinan Kızıklı ve Kerem Üztürk bulunmakta. Restoranın mevsimsel olarak değişen en son menüsünde ise Kerem Üztürk’ün imzası var. Akdeniz mutfağından lezzetlerin özgün dokunuşlar ile yorumlandığı tabakların çoğu ortaya paylaşıma da oldukça uygun. Menüdeki paylaşımlıklardan Ahtapot Salatası, Midyeli Karidesli Balık Köftesi, kıtır focaccia’lu Rosbif Tonnata dikkat çekenlerden. Ana yemeklerden ise kuzu kemik suyu, hurma ve yeşil elma püresi ise servise dilen dinlendirilmiş Kuzu Pirzola ve Ege Otlu Mantı denemesi gerekenlerden. Simon’un imza kokteyllerinden ise cin ve orman Meyveleri ile hazırlanan ‘’Our Bounty’’  ve tekila, çarkıfelek meyvesi, Arnavut biberi ile hazırlanan ‘’Simone’’ muhakkak tadılmalı. Enerjisi tüm güne yayılan mekanı akşam yemeğinde ziyaret edecekler için rezervasyon yapmaları tavsiye edilir.

simone

Adres : Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. no 6, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0539) 412 88 28

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.