Kapanan Mekanlar

Rustyfork Etiler (Kapandı)

rusty

Rustyfork, 25 Mart Perşembe günü açılıyor

Etiler Nispetiye caddesi son dönemler steakhouse restoran ve kafelere teslim olmuştu. Geçmişten bu yana önemli mekanlara ev sahipliği yapma geleneği olan cadde, son zamanlarda tekrar eski günlerine dönme sinyalleri veriyor. 2019 yılının Nisan ayında Nispetiye caddesinde açılan Rustyfork, Amerikan mutfağı üzerine olan menüsü ile aralarında dikkat çekenlerden. Yıllar önce caddeyi sallayan TGI Fridays’a göre daha iddialı bir mutfağı olan mekan, kriterlerini gerçekleştirmenin zor olduğu, gastro pub seviyesinde bir menü sunuyor. Rustyfork, enerjik atmosferi, imza kokteylleri ve nitelikli yemekleri ile bölgeye renk katacak.

Rustyfork’u 5 klasik sorumuzda inceleyelim.

rusty

Ne yenir, ne içilir?

Rustyfork, Amerikan mutfağının güçlü yüzü olan Texas ve Louisiana bölgelerine odaklı bir menü sunuyor. Restoranın menüsünde bölgenin sınır komşusu Meksika mutfağından yemekler olmakla beraber, barbekü pişirme tekniği kaynaklı isli tatlar baskın durumda. Menü danışmanlığını fine dining restoranları ile bilinen ünlü şef Murat Bozok’un yaptığı restoranda burgerde kullanılan ekmekten, tatlıdaki dondurmaya (Bourbon Pican Pie ön plana çıkan tatlılardan) kadar birçok ürün restoranın kendi bünyesinde hazırlanıyor. Kırmızı etini önemeli yer tuttuğu menüdeki isli sosisi de (Smoked Texas Sausages) kendi mutfağında hazırlayan Rustyfork, lezzetin ön planda olduğu, üzerine uğraşılmış yemekleri, özüne sağdık şekilde hazırlayıp, sunuyor.

rusty

Restoranın menüsünde önemli bir yer tutan isli tatlar bölümünden çıkan etler, özel barbeküde 10 saat fümelenerek pişiyor. Bu şekilde tütsülenmiş tada kavuşan et, mac & cheese, coleslaw, ballı, hardallı patates püresi gibi yan ürünler ile birlikte servis ediliyor. Sosis, kaburga ve brisket olarak 3 alternatif ile menüde olan isli tatları, sunulan combo tabağını alarak hepsini birden deneyimlemek mümkün. Restoranın imza yemeği ise Baby Back Ribs, glaze tekniğiyle (pişme suyu ile dışının kaplanması) hazırlanıyor. Amerikan mutfağında önemli yeri olan domuz ürünleri için ayrı bir mutfağı olan restoranın, burgerleri de oldukça iddalı. Başlangıçlar bölümünde ise imza yemek Clam Chowder (Kum midyesi çorbası) gibi özgün tatların yanı sıra, Buffola Wings, Fried Jalapeno, Onion Rings gibi pub klasikleri de sunuluyor. Rustyfork, barında, içerisinde kullanılan sos ve meyve pürelerini kendi bünyesinde hazırladığı, klasik ve imza kokteyller servis ediyor.

rusty

Ne zaman gidilir?

Rustyfork Etiler, Haftanın 7 günü 12:00-00:00 arası açık bir mekan. Cuma ve Cumartesi akşamları kapanış saati 2 saat ileri çekilirken, kahvaltı olan Cumartesi, Pazar günleri servise 10:00’da başlıyor. Pancake üzerine gerçek Amerikan kahvaltısı veren mekan, bu anlamda da kendine özgü bir deneyim vaat ediyor. Rustyfork, keyifli yemekleri ve enerjik bar atmosferi ile iş çıkışı ziyaret için oldukça uygun bir mekan. Geniş bir bahçesi olan restoran, hafta sonu tüm gün ziyaret için oldukça uygunken, gece dışarı çıkma öncesi ideal bir toplanma mekanı. Nispetiye caddesi üzerindeki mekana oldukça kolay ulaşım imkanı sağlarken, vale hizmeti de sunmakta. (engelli asansörü mevcut)

rusty

Ne giyilir?

Rustyfork, dış cephesi İngiliz tarzı tuğlalardan oluşan 2 katlı büyükçe bir villa. Girişinde barı ile karşılayan mekan, metal ve deri ağırlıklı dekorasyonu ile modern bir pub atmosferinde. Mekanda kullanılan kaktüs ağaçları, posterler, cigar gitarlar gibi çoğu ülkesinden gelen aksesuarlar ile kendinizi Amerikan coğrafyasında kült bir bir restoran-barda gibi hissediyorsunuz. Devamında ise oldukça geniş ve ferah bir bahçesi olan mekanın içerisinde çalan Blues ve Southern Rock müzikler de yolculuğu tamamlıyor. Modern ve enerjik çizgilerdeki mekan, gün boyu Spor tarzı da kaldırırken, akşam Spor/Şık giyime uygun bir hale geliyor.

Kim kim gidilir?

Rustyfork, enerjik atmosferi ve iştah açıcı yemekleri ile, iş çıkışı arkadaşlar ile gitmek için ideal bir buluşma noktası. Gastro pub kodlarındaki mekan, Amerikan mutfağı ve et severler için deneyim odaklı bir yemek vaat ediyor. Ortaya paylaşımlı yemekler ve enejik atmosfer, yemeği ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için de ideal bir atmosfer sunuyor. Eğlenceli bir dekora sahip olan mekan ailecek gitmek için de çok uygun. Mekanın üst katı ise, özel bölümü ile birlikte küçük ve büyük grupların kapatması için ideal bir alan durumunda.

rusty

Ne kadar ödenir? (Güncelleme 25.08.2020)

Rustyfork, Amerikan mutfağından klasikleri, özüne sadık kalarak hazırlayan, porsiyonları da mutfağın karakteristiği gereği büyükçe sunan bir restoran. Çoğu ürünü kendi mutfağında hazırlayan mekan, tarifler için elzem malzemeleri de kendi ülkesinden tedarik ediyor. Başlangıçlardan Cheesburger Spring Rolls 48 TL, Buffalo Wings 58 TL’den sunuluyor. Tüm başlangıçları içeren 2-3 kişilik Combo tabağı ise 118 TL’den menüdeki yerini almış. Burgerlerin 68-86 TL arası olduğu mekanda, İmza ana yemeklerden Baby Back Ribs 184 TL olarak fiyatlanıyor. Barbekü bölümünden Smoked Texas Sausage 86 TL olarak fiyatlanmış. Rustyfork kişi başı keyifli ve uzun oturmalı bir yemekte 250 TL kişi başı fiyat beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Rustyfork Adres: Nispetiye Caddesi No:64 Etiler
Telefon: (0212) 263 1021

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum

  • Harika bir mekan, çok doğal bir dekarasyon,
    Rahatça oturup yemeğinizi yerken,sıcakkanlı,samimi çalışanlar sizin için koştururlarken,birden pırıl pırıl gözleriyle gülümseyen genç mekan sahipleri size yaklaşıp hatır soruyorlar.
    Güzel lezzetlerle baş başa kalıyorsunuz.
    Tebrikler.