Kapanan Mekanlar

Rose Meze Cihangir (Kapandı)

rose meze

Meyhaneler şehirde son döneme damga vuran mekan tipi oldu kuşkusuz. Özellike “Yeni Nesil” olarak ifade edilen eğlenceli olanları da olayı geleneksel meyhane bağlamından koparması ile bazen eleştiri odağı oldu. Halbuki meyhanenin biraz modernize edilmesi ve yeni nesilin ajandasına girmesi, kağıt üzerinde kulaklara hoş gelen bir durumdu. Hızla açılan mekanların ardından son zamanlarda farklı beklentileri olan misafirin kendisine uygun mekanı seçme çabasıyla, bir dengelenme sürecinden geçildiği söylenebilir. Bu anlamda 2019 Kasım ayında Cihangir’de ki Rose Marine, üst katına açtığı mekan şehre yeni bir meyhane daha kazandırmış oldu. Geçen sene Adap Meyhane olarak şansını deneyen mekan, bu sene Rose Meze adıyla hizmet verecek.

rose meze

Üst katındaki atıl olan katı meyhane konsepti ile faaliyete sokan mekan bir anlamda mevcut furyadan da yararlanmayı hedefliyor.  Cihangir’in yeni meyhanesinde, a la carte servis almak mümkünken, özellike gruplar için fix menü de uygulanıyor. 195 TL olan fix menü, 4 kişiye 1 şişe rakı ile birlikte servis ediliyor.

Rose Meze Adres: Kılıçali Paşa, Akarsu Ykş. No:27, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 249 62 77

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.