Kapanan Mekanlar

Rosa Moda (Kapandı)

Moda, son birkaç senedir vakit geçirmek için özellikle gençlerin çokça tercih ettiği bir bölge haline geldi. Her gelenin istediği şekilde zaman geçirmesine fırsat verecek çeşitlilikte mekanı içeren semt, gerçek bir cazibe merkezi artık. Burada sürekli yeni bir mekan açılıyor, çoğu kalıcı olup, kısa sürede pek çok müdavim kazanıyor. İşte bunlardan biri de dikkatimizi hemen çeken, Moda’nın en yoğun bölgesine konuşlanan Rosa Moda. Beyoğlu’nda Meksika Mutfağı ve kokteylleri ile bilinen ve sevilen Los Altos’u oluşturan ekibin elinden çıkan Rosa Moda, bulunduğu bölgeye çok yakışmış. Göz yormayan, sade ve şık bir dekorasyonu bulunan mekanda 8-9 masa bulunuyor. Dolayısıyla küçük ve çok da kalabalık olmayan bir yer.

rosa moda

Hafta boyunca 13:00 – 01:00 saatleri arasında açık olan mekanda, öğlen yemeği yiyebilir, akşamüstü biranızı içerken etrafın nabzını tutabilir veya akşam arkadaşlarınızla buluşup saatlerce kokteylleriniz eşliğinde keyif yapabilirsiniz. Menüde Izgara Kuşkonmaz (50 TL), Mini Margherita Pizzalardan oluşan Fındık Pizza (30 TL), Kızarmış Soğan Halkaları (30 TL), Karides Ceviche (45 TL) gibi başlangıçlar var. Ayrıca kalabalık bir grup halinde giderseniz de ”Biraz Ondan Biraz Bundan” isimli paylaşım tabağı ideal. (İçerisinde Buffalo Wings, Kroket, Nachos gibi yiyeceklerle Rokfor, Susamlı Soya, Hardallı Aioli gibi soslar var.)

Sağlıklı hayatı benimseyenler, yediklerine dikkat edenler için ise, Füme Somonlu Salata (55 TL) ve ana yemeklerden Fırında Chili Somon (68 TL) gibi seçenekler var. Tüm lezzetlere açıksanız, menüdeki pizzalar, makarnalar ve Tavuk Schnitzel (54 TL), Fajita (2 Kişilik 80 TL) gibi ana yemekler de iştah açıcı. Özellikle makarnaların her birini tatmak istiyor insan doğrusu. Tatlılarda ise özellikle Frambuaz Gaspacho (32 TL), Trüflü Ballı Çilek Açık Tart (29 TL) ve orman meyveleri ile hazırlanan Amaretto Panna Cotta (32 TL) ilgi çekici. Geniş bir kokteyl menüsü bulunan mekanda, Los Altos’tan bildiğiniz ve sevdiğiniz bazı kokteyller de mevcut. Yalnızca iş çıkışı bişeyler içmeye ve günün yorgunluğunu atmaya da gidebileceğiniz mekanı Moda’ya yolunuz düşerse gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Adres: Caferağa, Ferit Tek Sok. 60B, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 550 22 07

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.