Beyoğlu-Karaköy Kokteyl-Bar

Rooftail Galata

Son dönem Etiler, Suadiye gibi yerleşimin yoğun olduğu semtlerde mekan hareketliği artmakla birlikte, Karaköy, Galata gibi İstanbul’un ruhunu yansıtan bölgelerin tadını vermiyor. Karaköy’ün tarihle içi içe geçmiş sokaklarında gezip mekan keşfi yapmak oldukça keyifli. Bu yüzden de hiç beklenmedik bir sokakta, bir bara girdiğinizde nitelikli turist ve gustosu yüksek lokallerden oluşan bir kitle ile karşılaşabiliyorsunuz. Bölgedeki az sayıdaki teras bar ise bu mekanların en özellerinden. Bunlar arasında Rooftail Galata, hem tarihi yarım ada, hem de Galata’yı gören manzarası, imza kokteylleri ve modern tasarımı ile bölgedeki en kimlikli mekanlardan.

rooftail

Karaköy ile Galata’yı ayıran Kemeraltı ve Necati Bey caddelerinin arasında konumlana Root Hotel’in terasında yer alan mekan otelden bağımsız bir işletme olarak hizmet veriyor. Roftail Galata’da kokteyl ve manzara başrolde. Teras barın imza kokteylleri oldukça seviliyor. Bu imza kokteyllerden Xanaxx, Apollon ve Levanten denenmesi gerekenlerden. Bir tarafta Galata diğer tarafta boğaz manzarası sunan mekan, sade ve modern çizgilere sahip bir dekorasyona sahip. Rooftail Galata’da manzara ve imza kokteyllere akşamüstü itibari ile çalan cool müzik eşlik ediyor.

Rooftail Galata haftanın belli günlerinde DJ etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Mekanın etkinlik takvimini buraya tıklayarak instagram sayfasından öğrenebilirsiniz. Karaköy’deki teras mekanda kokteyller ile uyumlu atıştırmalık lezzetler mevcut. Bunlar arasında Bruschetta ve Tocolar denenmesi gerekenlerden. Haftanın 7 günü açık olan mekan 15.00:-01:30 saatleri arası hizmet veriyor. Karaköy’in butik terası, iyi müzik, kokteyl ve manzara üçlüsünü sevenler için ziyaret edilmesi gereken mekanlardan.

Adres: Hacımimi, Necatibey Cd. No:95 Kat 9, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0532 379 24 48

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.