Beyoğlu-Karaköy Fine Dining Uzak Doğu Mutfağı

Roka İstanbul

roka

Galataport Kasım ayından beri kademe kademe açılan mekanları ile gün geçtikçe ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bu mekanlar arasında günlük ziyaret edilebilecek kafe, fast food ve dünya mutfağı üzerine zincirlerin yanısıra, iddalı menüler sunanlar da mevcut. Yerleşkedeki üst segment restoranlardan ilki olan Liman Lokantası’nın ardından, sırayala diğerleri de açılmaya başladı. Japon mutfağı severlerin Londra ziyaretinde uğrak yerlerinden birisi olan Roka, 2022 Şubat ayında faaliyete geçti. Roka İstanbul, tecrübeli ekibi, modern Japon mutfağından örnekleri ve imza kokteylleri ile şimdiden Galataport’un en çok ilgi gören mekanları arasında.

roka istanbul

Contemporary Japon mutfağı olarak ifade edilen tarzı ile Roka İstanbul geleneksel mutfağı modern dokunuşlar ile tamamlıyor. Eski zamanda Japonya’nın kuzey sularında balıkçıların kayıkta balık pişirmek için kullandıkları “Robata Grill” restoranda odak noktadaki unsurlardan. Hatta bizdeki ocakbaşı mantığına benzer olarak, bu mangal başı, Roka İstanbul’un en keyifli oturma alanlarından birisi durumunda. Ayrıca yurt dışından gelen tecrübeli ekibin, servis öncesi toplantının (meeting) ardından yaptığı bol gürültülü şov da görülmesi gereken detaylardan.

roka

Roka Galataport, birçok spesiyal tabağı olan, balık, et ve tavuğu farklı pişirme teknikleri ile, damakta iz bırakacak şekilde sunan bir restoran. Menüde geniş bir Sashami ve maki bölümü bulunan Roka’da, prinç kıtırları ile sunulan tartarlar ortaya paylaşımlı olarak alınabilir. Atıştırmalıklardan trüf soslu Akya Balığı Sashami, Tempura’lardan, acı biber soslu Yumuşak Kabuklu Yengeç denenmesi gerekenlerden. Restoranda, Robata’dan (ızgara) çıkan lezzetlerden Kore Baharatlı Izgara Pirzola (310₺), Sedir Ağacında Fırınlanmış Tavuk (160₺) ve Morina Balığı (440₺) imza tabaklar arasında geliyor. Roka İstanbul’da 115 TL’den başlayan biribirinden keyifili imza kokteyllerde mutlaka denenmeli.

Roka Adres: Kılıçali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Cad. Galataport, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Roka Telefon: (0212) 401 02 60

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.