Dünya Mutfağı Nişantaşı-Beşiktaş

Remi İstanbul

Bazı Mekanlar vardır, her zevke uygun yemek, içecek veya yapılacak şey bulunabilir. Hele de böyle yerlerim populer lokasyonda olması en güzelidir. Böylece kalabalık arkadaş grupları İle buraya gelmek ve her farklı isteğe hitap edecek şeyi bulmak mümkün olabilir. Şimdi bahsedeceğimiz Remi İstanbul, tam olarak böyle bir mekan. Tüm gün aktif, renkli ve dinamik. Üstelik çok şık, rahat ve modern bir atmosferi var. Teşvikiye’den bulunan Remi İstanbul, özellikle gençlerin çok fazla zaman geçirdiği bir Nişantaşı sokağında. Ahmet Fetgari Sokak, gerçekten çok populer oldu son dönemde. Sağlıklı yemekler sunan yerler, coffeeshoplar, pizzacılar…derken bir çok yeni mekanı ağırladı sokak. Remi İstanbul ise az evvel söylediğimiz gibi tüm bunları bir tek yerde, bünyesinde birleştirmiş. Sabah kahvaltıdan akşam yemeğine, gece eğlencesine veya akşamüstü içkisine değin her şey bir arada Remi’de.

Sabahları 10:00’dan 15:00’a kadar harika bir kahvaltı İle güne burada başlayabilirsiniz. Gerçekten kahvaltı konusunda çok iddialılar. Her yerde bulamayacağınız farklı seçenekler var. Zerdeçallı Fransız Omlet, Dana sosisli Bull’s Eye, Regu Çılbır ve Breakfast Burrito en değişik seçimler arasında. Bununla birlikte klasik haline gelmiş bowl, porridge, tost ve pancake gibi çeşitler de var. Öğlen ve akşam içinse ‘tüm gün menü’ kısmını inceleyebilirsiniz. Korean Katsu Sando, Fish&Chips, Nachos ve Brisket menünün bu tarafında populerleşenlerden. İştah açıcı sunum ve görüntüleri de bir harika!

Remi İstanbul’un akşamları ise bambaşka. Haftanın her günü 10:00-01:00 saatleri arasında açık olan mekanda akşam saatleri çok hareketli. İyi müzik dinleyip, lezzetli kokteyl içmek isteyenler için birebir. Geniş bir kokteyl menüsünün olduğunu söyleyebiliriz. Remi İstanbul’un imza kokteylleri ve klasik kokteyller var. Özellikle imza kokteyllerden Jalepenolu Smoke on the water kokteyli ile coconatlı Palo Alto denenmeli! Teşvikiye’ye yolu düşenler Remi İstanbul’da günün herhangi bir saatini mutlaka geçirmeli. Gerçekten hoş zaman geçireceğiniz açık!
remi
Adres : Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk 35 A, 34365 Şişli/İstanbul
Telefon : (0546) 466 73 64

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.