Beyoğlu-Karaköy Kahve Mekanları Kokteyl-Bar

Popstel Galatasaray

popstel

Beyoğlu, hem turistlerin, hem de yerellerin İstanbul’da en çok vakit geçirdiği bölgelerden biri. Gerçekten her anlamda Tarihi Yarımada ve Sirkeci taraflarından sonra en populer yer diyebiliriz. Farklı ruhu, tarihi evleri, sanat galerileri ve eğlencenin de merkezi olmasıyla Beyoğlu’nu sevmeyen yoktur sanırım. Yerellerin günlük zaman geçirme ihtiyaçlarını karşıladıkları Beyoğlu’nda turistler çoğu zaman konaklamayı da tercih ediyor. Bu anlamda bu yıl açılan Popstel, harika bir yer olmuş. Buraya yalnızca konaklamak için kalınan bir otel demek haksızlık olur, doğrusu Popstel Galatasaray, tam bir sosyalleşme alanı. Galatasaray Lisesi’nden Çukurcuma’ya inerken bulunan sokağın köşesini tutan otel/mekan/sergi-sosyalleşme ve etkinlik alanı, kısa sürede pek çok insanın ilgisini çekti kesinlikle.

popstel galatasaray - Popstel Galatasaray

Popstel’i bir yerden hatırlıyorum derseniz, hemen belirtelim. Popstel, ilk olarak Balat’ta açıldı ve hem tarihi atmosferi, hem en üst katında bulunan cafesindeki kruvasanlı leziz sandviçler, hem de Rum ilkokulu’na ve alabildiğine denize bakan konumu, manzarası ile çok sevildi. Şimdi bir de Galatasaray/Beyoğlu’na açılan Popstel, burada da harika bir konseptle yerel ve turist misafirler olmak üzere pek çok insanı ağırlıyor.

popstel

Popstel Teras

Popstel Galatasaray; Pek çok şeyi bir arada barındıran, farklı ihtiyaçları tatmin edebilecek bir yer. Bu durum gerçekten kısa sürede fark edilmiş ki, hem giriş katındaki eserler (duvar resimleri) hem de rengarenk dekorasyonu ile fotojenikliği sebebiyle pek çok insanın yalnızca fotoğraf çekmek için dahi uğradığı bir yer olmuş; ancak pek tabii ki Popstel bunun da ötesinde. Popstel Galatasaray, hem bir likör/kokteyl bar hem de kahve servisi yapan bir kahve dükkanı. (Kalmak için tercih edilmesi gereken bir otel olmasının yanı sıra) Konumu çok merkezi. Beyoğlu’nda Tom Tom Caddesi’nin tam ortasında ve harika da bir manzarası var. Bu yüzden özellikle girişteki minik bahçe kısmında kahvenizi yudumlamak veya daha geç saatlerde gelip, müzikle birlikte birer kokteyl içip eğlenmek bir harika. Oldukça canlı ve renkli bir ortam. Otel kısmı ise modern ve şık bir şekilde tasarlanmış. Rahat bir atmosfere sahip. Popstel Galatasaray’ı hem otel olarak, hem de kahve veya kokteyl içebileceğiniz bir cafe/bar olarak denemelisiniz! Ayrıca geçen ay, Popstel Galatasaray’ın terası da açıldı. Bu terasta çok lezzetli atıştımalıklar ve kahvaltı seçenekleri bulunuyor. Teras, her gün 09:00 – 13:00 ve 18:00-00:00 saatleri arasında açık!

Adres : Firuzağa, Hayriye Cd. NO:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0212) 252 30 00

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.