Brasserie-Bar Kadıköy-Cadde

Pigalle Suadiye

Pigalle Suadiye

Bağdat Caddesi, son dönemlerde eski formuna kavuştu. Burada pek çok cafe ve restoran açıldı, çoğu da kaliteli ve özel nitelikleri olan mekanlar olduğundan yeme-içme sektöründe kalıcı olabiliyorlar. Dolayısıyla Anadolu yakası ve Kadıköy tarafında yaşayanların lezzetli bir yemek ve şık bir ortamda zaman geçirmek için uzaklara gitmelerine artık gerek kalmadı. Bu mekanlar arasında Pigalle Suadiye yakın zamanda nitelikli menüsü ve keyifli atmosferi ile bölgedeki yerini aldı.

Pigalle Suadiye

Plaj yolu Sokak’ta bulunan Pigalle, hem dışarıdaki oturma alanı, hem de içerideki geniş bar kısmı ve genel atmosferi ile oldukça keyifli. Şık atmosferinin yanı sıra yine Pigalle’nin yaratıcılarının elinden çıkan ve Kuruçeşme’de bulunan Goose No.25’i ziyaret etmiş ve hem ortamını hem de yemeklerini çok sevmiş biri olarak, orayla benzer bir menü ile karşılaşmak da epey mutlu etti. Özellikle önceden tatmış olduğum Gofret Patates ve Lolilop Karides’i Pigalle’nin menüsünde görünce, evden çok da uzağa gitmeden bu lezzetleri yeniden deneyimleme fırsatımın olmasına sevindim.

pigalle suadiye

Pigalle, tüm gün aktif olan bir mekan. Öğlen ve akşam yemek için gelinebileceği gibi, birer kokteyl veya içecekle uzun uzun zaman geçirip sokağın nabzını tutmak için de ziyaret edilebilir. Özel bir yemek, farklı kutlamalar ya da bir iş yemeği için de uygun bana kalırsa. Mekan, iddialı bir kokteyl (95 TL) ve yemek menüsü ile de dikkat çekiyor. Birçok yerde karşılaşmadığımız tarzda başlangıçları ilgi çekici doğrusu. Antep Fıstıklı Ördek Sarması (88 TL), Humus (66 TL), Gofret Patates (54 TL), Karides Lolipop (120 TL) gibi başlangıçlar, özgün lezzetler olarak en çok tercih edilenlerden. Bununla birlikte ana yemeklerde makarnalar ve et çeşitleri dikkate değer. Özellikle Çıtır Tavuklu Waffle (79 TL) ve Rigatoni (85 TL) iştah açan görüntüleri ile yeniden gittiğimde muhakkak tadacağım yemekler arasında.

Kendilerini, ‘’ne restoran ne de kokteyl bar, yalnızca çok kültürlülükten ilham alan ‘’Pigalle’’ olarak tanımlayan mekan, haftanın 7 günü, 12:00 – 01:00 arası açık. Özellikle hafta sonu akşam saatlerinde oldukça yoğun olduğundan rezervasyon yaparak gitmekte fayda var.

Pigalle Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. 12A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0539) 411 28 89

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.