Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar Canlı Müzik

Pera 77

İstanbul’un canlı bölgeleri arasında yer alan Pera/Beyoğlu, son dönem açılan keyifli mekanları ile dikkat çekiyor. Meşrutiyet caddesi başta olmak üzere, bölgede çok yönlü birçok mekan mevcut. Bunlar arasında The Marmara Pera içerisinde yeni açılan bir jazz kulübü de yer alıyor. The Marmara Pera içerisinde açılan Pera 77, kokteylleri, yemekleri ve tanınmış caz müzisyenlerine ev sahipliği yapan sahnesiyle kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda.

pera

Çarşamba’dan Cumartesi’ye dört gün program olan Pera 77’nin sahnesi, caz müziği alanındaki tanıdık isimlere ve etkileyici figürlere yer vermeyi vaat ediyor. Mekanın özenle seçilmiş programı içerisinde, İmer Demirer, Cenk Erdoğan Trio, Evrim Özşuca ve Ceren Temel Quartet gibi müzisyenler yer almakta. Tam bir jazz kulübü kodlarında tasarlanan mekan, arkasında kalan Meşrutiyet caddesi manzarası ile Pera’nın dokusunu da yansıtan sıcak bir atmosfer sunuyor.

pera

The Marmara Pera içinde yer alan mekan menüsünde, şarküteri & Peynir tabağı, ev yapımı makarnalar, taze ürünlerden hazırlanan salatalar sunuyor. Haftanın 7 günü 07:00-02:00 arası açık olan restoran-bar etkinlik olmayan zamanlarda da, gün boyu ve akşamları yemek ve içki için ziyaret edilebilir. Performans günleri rezervasyon yaparak gitmenin faydalı olduğu mekanda a la carte menü sunulurken, programa göre değişen kişi başı müzik ücreti alınıyor. Pera 77’nin konser programını instagram hesabından burayı tıklayarak takip edebilirsiniz. Jazz seveler için bir mabed konumundaki Pera 77, hoş atmosferi ve tecrübeli mutfak ekibini elinden çıkan lezzetleri ile görülmesi gereken mekanlardan.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:15, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0534) 576 99 94

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.