Distile İşler Kadıköy-Cadde Kokteyl-Bar

Peat & Sherry

peat

Saudiye başta olmak üzere cadde tarafındaki mekan hareketliliği 2022 sonbaharına girerken de dolu dizgin devam ediyor. Cadde boyunca sokak içlerinde açılan mekanlarda özellikle haftasonları yer bulmak adeta imkansız. ilk başlarda açılan brasserie-bar tarzı benzer tipte mekanların yerine ise, bir konuda uzmanlaşan işletmelerin açıldığı gözlemlenmekte. Bunlar arasında 2022 Ağustos ayında açılan Peat & Sherry tam bir viski barı olarak dikkat çekiyor. Şık dekorasyonu, konforlu oturma alanları ve nitelikli barı ile mekan içki kültürü severler tarafıdan kısa sürede keşfedilmiş durumda.

peat sherry

Peat & Sherry, girişinden itibaren viski temasıyla bezenmiş bir deneyim barı olarak tarif edilebilir. Usulüne uygun viski sunumunun yapıldığı mekanda, en ucuzundan pahalısına tüm viskiler kadeh olarak servis ediliyor. İşletmenin yaratıcılarından viski mentörü Gürkan Gümüş, belirli aralıklar ile viski tadım aktiviteleri düzenlerken, mekanı ziyaret edenler ile keyifli sohbetler yapıyor. 340 çeşit ile şehirdeki en geniş viski seçkisini sunan Peat & Sherry’nin, viski bazlı sınırlı sayıdaki kokteyli de oldukça keyifli.

peat

Peat & Sheery’de, viski ile uyum gözetilerek hazırlanan şarküteri tabağı gibi bazı ortaya paylaşımlıklar da sunuluyor. Üstü açılır tavanı, şömineli salonu ile mekan yaz kış oldukça keyifli. Geniş barı, chesterfield koltukları ve kitaplık tasarımlı duvarlarıyla adeta bir şehir kulübünde hissettiren mekana rezervasyon ile gitmekte fayda var. Ayrıca viski barı puro severler için de özel bir humidor bölümü sunuyor. (Sigara dumanından rahatsız oluyorsanız ziyaretinizi gözden geçirin)

Adres: Caddebostan, Bağdat Cd. No:338, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0530) 071 10 15

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.