Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar Kahve Mekanları

Minoa Pera

İstanbul’da yaşayıp da Minoa’yı bilmeyen yoktur sanırım. Akaretler’deki ilk lokasyonu bir kitap cenneti adeta. Bir yandan da hemen yanında kahve içip, bişeyler atıştırabileceğiniz bir alan da var. İkinci şubesi ise Minoa Village, Etiler’de Hillside’ın içinde harika bir restoran/bar ve sosyalleşme merkezi. Konseptini kitaplar üzerine kuran ve pek çok yerde bulamayacağınız yerli/yabancı kitapların da bulunduğu Minoa’nın şimdi bir de Pera şubesi var. Üstelik bahsettiğimiz şubelerinden çok daha geniş bir alanda, birkaç katı kapsayan tarihi bir binanın içerisinde. Minoa’yı hali hazırda çok sevenlerin fazlasıyla mutlu olabileceği yepyeni bir yer burası.

Pera’nın ruhunu da barındıran Minoa Pera, Tarihi Meşrutiyet Binası’nda. Birkaç katlı binada Minoa Pera’nın her katında farklı bir konseptle, bambaşka restoranlar ve zaman geçirilebilecek alanlar var. Buranın ilk katı klasik Minoa’lar gibi bir kitapevi. Şuan kapıdan girip büyüleneceğiniz bir kitapevi oluşturulmuş durumda. Hem fotojenik olan, hem de pek çok yerli/yabancı kitapların bulunabildiği bu ilk katta kısa süre sonra bir coffee shop da olacak. Asma katında veya ilk kattaki masalardan birinde oturup kahveniz eşliğinde kitapları incelemek gerçekten büyük bir keyif, özellikle de kitap severler için. Bununla birlikte Minoa Pera, hem bir restoran, bar ve aynı zamanda da kafe.

Minoa Pera’nın içerisinde açılacak olan diğer alanları incelediğimizde, bir ortak çalışma alanı olup, ofisi buraya taşıyabileceğiniz Muse Coworking, şairler sofrasından ilhamla oluşturulacak, yeni nesil bir lokanta olup, modernize edilmiş Türk yemekleri sunan Lokanta Minoa Pera, beyaz perde, müzayede evi gibi çeşitli etkinliklere sahne olacak olan Sahne Minoa, farklı keşiflerin ortak noktası Jules Verne Bar ve az evvel en alt katı anlatırken bahsettiğimiz coffee shop olan Cafe Vallaury’yi görüyoruz. Tüm bunlar tamamen açıldığında Minoa Pera’nın Beyoğlu’nun yeni cazibe merkezi olacağı ve burada çokça zaman geçireceğimiz açık. ‘’Bu sonbahar Pera’da buluşalım’’ sloganıyla yola çıkan Minoa Pera, pek çok ihtiyacı aynı anda karşılayarak sizleri memnun edecek gibi görünüyor. Minoa Pera’yı şimdilik 09:00 – 20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adres : Evliya Çelebi, Meşrutiyet Cd. No:99, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0212) 236 63 93

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.