Beyoğlu-Karaköy Fine Dining Kokteyl-Bar

Mikla Teras

Mikla

Türkiye’de fine dining restoran kavramının en önemli öncüsü olan Mikla Restaurant ile ilgili bir yazı yazmak belki biraz ince eleyip sıkı dokumak ister ama, mekanın şahane terasını Teras Mekanlar bölümümüze bir an önce eklememizde fayda var. İstanbul’u ziyaret eden yabancıların, iş yemeklerinin ve romantik buluşmaların 1 numaralı adreslerinden kuşkusuz Mikla Restaurant. Şef Mehmet Gürs’ün The Marmara otelin en üst katındaki restoranı, Anadolu mutfağını modern mutfak teknikleriyle yorumlayan, iddalı bir restoran. Dünyanın en iyi restoranları listesinde 50. sıralarda dolaşan Mikla, set bir menüyle misafirlerini ağırlıyor. Michelin yıldızı bir gün Türkiye’de verilecekse eğer, ilk adaylardan olcağı kesin olan restoran, 2020 yazında tadım menüsünü kişi başı 490 TL (içki hariç) fiyat ile sunuyor. Şık restoranın teras katı ise özellikle yaz aylarında manzarası, müzikleri ve kokteylleri ile şehrin en iyi teras-barlarından.

Mayıs-Ekim ayı arasında faal olan Mikla Teras, otelin 18. katında olması sebebiyle en sıcak havalarda bile rüzgarlı ve hatta serin olabiliyor. Dingin house müzikler ve rüzgarın sesi, mekanın tecrübeli bar şefi İsmail Mutlu’nun shaker sesi ile birleşince mekanın kendine has enerjisi ortaya çıkıyor. İlerleyen saatlerde müziğin biraz daha hızlandığı mekana yabancıların ilgisi de oldukça büyük. Beyoğlu’ndaki en yüksek binalardan birinde olan Mikla Teras, tarihi yarımada ve haliç’e karşı muhteşem bir manzara sunuyor. Alt katındaki şık ve iddialı restoranın aksine Mikla Teras oldukça rahat bir ortam sunuyor. Hatta mekana giderken rezervasyona (yapmaya çalışmayın, almıyorlar) gerek bile yok. Mekana özel kokteyllerin 74 TL’ye sunulduğu keyifli terasta, viskili Barbaros ve Tekilalı Anamurdan’ı deneyebilirsiniz.

mikla

Mikla Adres: Asmalı Mescit, The Marmara Pera, Meşrutiyet Cd. No:15, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 293 56 56

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.