Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Kadıköy-Cadde

Melopee Kitchen&Cocktail

Bağdat Caddesi, son dönemlerde o kadar hareketlendi ki, açılan mekanların hızına erişmek çok zor. Özellikle Suadiye-Caddebostan hattında pek çok yeni ve kaliteli mekan var artık. Bunlardan biri de Melopee Kitchen&Cocktail. Şaşkınbakkal’da eski Boyner’in karşı köşesinde açılmış. Ferah ve geniş, turuncu ve yeşil rengin hakimiyetinde, duvar resimleri ve aydınlatmalarla dolu renkli ve dinamik bir mekan yaratılmış. Bu açık renkler gerçekten burada uzun uzun zaman geçirme isteği yaratıyor. Hele de tam olarak Caddeyi gören kenardaki masalardan birine yerleşirseniz, değmeyin keyfinize. Caddenin nabzını tutmak her zaman büyük keyif.

Mekanda Suadiye’nin en sevilen yerlerinden olan Townhouse’tan ve klasiklerden olan The North Shiels Pub’tan tanıdık yüzler görmeniz mümkün. Bu da insanda ayrı bir güven yaratıyor ki; özellikle kokteyl konusundaki çeşitlilik ve lezzet de bu mekanlara benzer nitelikte. Akşam saatlerinde Melopee Kitchen&Cocktail’e gelip imza kokteyllerinden deneyebilir, arkadaşlarınızla sosyalleşip çeşitli kutlamalarda da burayı bir buluşma noktası olarak görebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak Melopee Kitchen&Cocktail’de menüye de fazlaca bir özen gösterilmiş. Masaya oturduğunuz anda size ikram edilen ekmek-zeytinyağı ikilisinden, yemeğin kendisine değin gerçekten lezzete ve güzel sunuma önem verilmiş. Servis de aynı şekilde özenli ve güleryüzle yapılıyor ki bu da Melopee Kitchen&Cocktail’i bir adım öne taşıyor diyebiliriz.

Menüye değinecek olursak; burada pek çok mekanda bulunabilecek klasik lezzetler var; ancak Melopee Kitchen&Cocktail yorumu ile. Mevsimsel ürünlerle hazırlanan yemeklere yaptıkları dokunuşlar menünün daha da lezzetli olmasını sağlamış. Sabah saatlerinde geldiğinizde, ‘’Champions Breakfast Platter’’ (220 TL), ‘’Croissant Benedict’’ (165 TL), ‘’Fluffy Pancake’’ (120 TL) ve ‘’Pastrami Cheese Sandwich’’ gibi farklı seçimler yapabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinde ise başlangıçlar, pizettalar, sağlıklı salata&bowllar, burger&sandviçler ile makarna-risottolar var. Özellikle ‘’Double Mushroom Fettucini’’ şahsen benim fazlasıyla ilgilimi çekti. Ana yemeklerden de özellikle ‘’Katsu Curry Chicken’’ (260 TL), ‘’Steamed Seabass’’ (400 TL) ve ‘’Paprika Chicken’’ (250 TL) denenesi. Paylaşmak için ‘’Tomahawk’’ın da bulunduğunu belirtelim. 21 gün dinlendirilmiş pirzola, gofret patates ve hollandez sos’un merak uyandırıcı olduğu açık. Melopee Kitchen&Cocktail, haftaiçi 10:00-00:00 saatleri arasında, haftasonu ise 01:00’a kadar hizmet veriyor. Bağdat Caddesi’ne yolunuz düşerse mutlaka buraya da uğrayın!

Adres : Suadiye, Bağdat Cd. No: 367/B, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0216) 360 62 52

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum

  • Bugün suadiyedeki mekanınızda Lokman beyden aldığımız servisten ve ilgiden arkadaşlarım ve ben çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.