Kadıköy-Cadde Kokteyl-Bar

Mathilda’s Cocktail Bar

mathilda

Kadıköy-Moda son dönem yeme içme trendlerinin belirlendiği en önemli bölgeler arasında geliyor. Sosyolojik bir çok faktörün etken olduğu bu duruma mekanların küçük metrekarelerdeki fiziksel yapıları da katkı sunuyor. Nitelikli mekan fikirlerinin doğması için uygun atmosfer sunan bölgede ziyaretçi profili de günden güne gelişiyor. Neredeyse her sokakta ayrı bir yaratıcı işe denk gelinene bölgede, bir üründe uzmanlaşmak ise en önemli unsur olmuş durumda. Bu anlamda Kadıköy, kokteyl barlarıyla da dikkat çekiyor. Bunlar arasında Mathilda’s Cocktail Bar, sadece Kadıköy’de değil İstanbul genelinde iyi bir kokteyl deneyimi denince ilk akla gelen mekanlar arasında yer alıyor.

mathilda

Mathilda’s Kadıköy’ün, kokteyl konusunda iddia olmasında en önemli faktör, kurucularının ödüllü barmenler olmasında yatıyor. Mekanın işin mutfağından gelen işletmecisi Vedat Akar, aynı bir şef restoranında olduğu gibi elindeki malzemeyi harmanlayarak sıra dışı tatlara sahip karışımlar hazırlıyor. Aynı zamanda çevre dostu olan Mathilda’s Cocktail Bar, geri dönüşümle ürünler kullanan bilinçli mekanlardan. Mümkün olduğunca lokal üreticilerden ürün temin eden kokteyl bar, sezonsal olarak menüsünü değiştiriyor. Mekanın sevilen kokteyllerini ise akşamüstü saatleri itibari ile, DJ müziği ve keyifli bar atmosferi tamamlanıyor.

mathildas

Her menü döneminde yeni 10 kokteyl yapan Mathilda’s, ismin yanısıra numara verdiği kokteylleri 100’e ulaşınca bir kitapta toplamayı planlıyor. Mekanda bazı imza kokteyller var ki, menüde daimi yer alıyor durumda. Bunlardan Viski, bal kabağı, vanilya ve cabernet sauvignon köpüğünden yapılan 41 Azize mutlaka denemesi gerekenlerden. Düzenli olarak workshoplara ev sahipliği yapan mekanın müzik ve kokteyl yapım etkinliklerini buraya tıklayarak instagram hesabından öğrenebilirsiniz. Ayrıca Mathilda’s, ortaya paylaşımlık bar tabakları sunarken, özellikle burgerlerinin de oldukça iddialı olduğunu belirtmek lazım.

Adres: Sakız sokak no 10/A Caferağa mahallesi, Moda, 34710 Kadıköy
Telefon: (0530) 381 62 00

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.