Beyoğlu-Karaköy Kokteyl-Bar

Mas Beyoğlu

mas

2010’lu yıllarda hızlıca bir parlamış olsa da Asmalı Mescit uzun yıllar boyunca Beyoğlu’nun en özel mekanlarına ev sahipliği yapmıştır. Şehrin entellektüel kesiminin yıllarca müdavimi olduğu Yakup, Refik gibi ikonik mekanlara ev sahipliği yapan bölge, şimdilerde konusunda uzmanlaşan mekan tarzı ile dikkat çekiyor. Bunlar arasında yakın zamanda açılan Mas Beyoğlu’da bulunmakta. Mas Beyoğlu, imza kokteylleri, keyifli atmosferi ve iyi müzikleri ile gerçek bir kokteyl bar olarak karşımıza çıkıyor.

mas

Asmalı Mescit’in şu anki mekan yapısını butik meyhaneler, kokteyl barlar, bira mekanları ve gece kulüpleri oluşturuyor. Mas Beyoğlu bunların hepsinden (meyhane hariç) içerisinde bir miktar barındırıyor. İçerisinde bulunduğu Gönül Sokak bölgenin ruhunu oldukça iyi yansıtırken, merkez noktanın keşmekeşinden de uzak bir ortam sunuyor. Mas Beyoğlu’nun sokak boyunca uzunan dış alanında gün boyu ve akşam takılmak oldukça keyifli. Yüksek tavanlı içi mekan ise zamasız dekoru ile tam bir kokteyl bar olarak tasarlanmış. Akşam saatleri itibarı ile barında iş çıkışı ziyaretçileri olan mekanda, ilerleyen saatlerde müziğin ritmi artıyor.

mas

Mas Beyoğlu’nda butik lokal biralardan oluşan bir fıçı bira bölümü mevcut. Ancak mekanın odak noktasında imza kokteyller yer alıyor. Kozmonot Topağacı’nın yaratıcıları. tarafından oluşturulan kokteyller taze meyveler ve ev yapımı şuruplarla hazırlanıyor. Yemek opsiyonu olarak ise komşu mekan Pizzeria Pera’dan gelen pizzalar denenmeli. Asmalı Mescit’in yeni mekanı, iyi kokteyl, iyi müzik ve keyifli bir ortam beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Adres: Asmalı Mescit, Gönül Sk. No:13, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0535)  922 58 48

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.