Kapanan Mekanlar

Lokanta Ahmet Moda (Kapandı)

lokanta ahmet

Yeme-içme ve eğlence mekanları konusunda oldukça zengin bir lokasyon olan Kadıköy ,özellikle son zamanlarda street food ve yeni nesil kahvecilerin gözdesi haline geldi. Ama benim gibi tencere yemeklerine düşkün biriyseniz seçenekler oldukça sınırlı. Nisan ayında Moda’da açılan Lokanta Ahmet’i sizin için ziyaret ettim.

Lokanta Ahmet kapandı (20.12.2020)

lokanta ahmet

Lokanta Ahmet hem yeni nesil bir esnaf lokantası hem bir şef lokantası, Le Cordon Bleu mezunu şef Ahmet Akay babaannesinin reçetelerine uygun olarak her gün belirli çeşit ve miktarda çıkardığı yemeklerini  özenle hazırlıyor. Mekanın içinde bir de taş fırın mevcut ve bir çok lezzet bu fırından çıkıyor. Organik sebze ve kaliteli malzeme kullanmaya özen gösteren Lokanta Ahmet, ekmeğini ve manda sütünden yoğurdunu da kendi yapıyor. Mekanda mevsimine ve gününe göre vegan yemeklerden, kuzu tandıra, bal kabağı çorbasından, frambuazlı brownie ye kadar geniş bir menü sunuluyor. Ancak menüdeki yemeklerin bazıları sabitken bazıları değişiklik gösterebiliyor sonuç olarak burası bir şef lokantası ve menünün sabit olmasından çok yemeklerin lezzeti ön planda tutuluyor. Bir de uyarı Lokanta Ahmet’e uğramayı düşünüyorsanız çok geç saatlere kalmayın, yemekler birer tencere piştiği için uğradığınızda her çeşitten kalmamış olabiliyor.

lokanta ahmet

Lokanta Ahmet’e birkaç ziyarette bulundum çeşitli yemeklerinden tatma fırsatı bulup her seferinde genel anlamda memnun ayrıldım. Böyle iyi malzemeden özenli, günlük yemekler çıkaran mekanlara özellikle ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Lokanta Ahmet Adres : Dr.Esat Işık Cad. No:31/A Caferağa Moda, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon :(0216) 345 83 45
Huysuz Gurman’ı instagram’dan takip etmek için tıklayın

Yazar Hakkında

Huysuz Gurman

Yemek için dünyaya gelmiş huysuz bir adam :)
Mekan ve yemek eleştirmeni
Huysuz Gurmanı takip edin kötü yemek yemeyin...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.