Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar

Locale 1874

Beyoğlu’nda bulunan teras mekanlar, özellikle gece dışarı çıkıp, zaman geçirmeyi sevenler için ideal yerler. Beyoğlu/Pera’da bulunan Adahan DeCamondo Hotel’in terasında yer alan Beatrice Restaurant ve onun yenilikçi versiyonu olan bistro bar Locale 1874, keyifli ikramları ve muhteşem manzarasıyla bu amaca hizmet ediyor ve sıra dışı bir deneyim sunuyor. Adahan DeCamondo Hotel’in atmosferi hali hazırda soft renklerle döşenmiş, rahatlatıcı ve şık iken, buranın terasında yer alan mekanların da atmosferi buraya uygun ve farklı. Tarihi Yarımada’nın muhteşem manzarasını sunan Locale 1873, kısa sürede Panoramik İstanbul manzarası eşliğinde vakit geçirmek isteyen insanların ve buraya gezmeye gelen turistlerin favori mekanı haline geldi. Şehri yukardan izleyerek, 1874 yılında inşaa edilen Adahan Binası’nın tarihi dokunuşlarla dolu ambiyansını yaşamak da apayrı bir keyif.

Daha önce bahsetmiş olduğumuz Beatrice İstanbul’un yanında açılan terastaki yeni konsept bar Locale 1874’ün buraya eklenmesi mekana yeni bir boyut kazandırdı diyebiliriz kesinlikle. Kokteylleri, DJ etkinlikleri ve haftanın çoğu gecesini kapsayan farklı farklı davetleriyle benzersiz bir deneyim sunan bu bistro bar, tüm bunlardan zevk alan müşteri kitlesini çekerek Beatrice İstanbul’un da değerine değer kattı diyebiliriz. Locale 1874, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmasıyla da biliniyor ve bu etkinliklere katılanlar için renkli ve canlı bir atmosfer sunuyor. (Bu etkinlikleri mekanın instagram hesabından takip etmeniz mümkün.) Mekan, muhteşem manzarasının yanı sıra eğlence arayanların, dans etmek isteyenlerin de uğrak noktası olacak gibi görünüyor. Geldiğinizde kokteyllerini deneyimlemeyi kesinlikle atlamayın. Burada sunulan Beatrice De Camondo, Maiden’s Tower ve Art Nouveau gibi kokteyller; favoriler arasında yer alıyor. Damak tadınıza uygun kokteyli içip, eğlenmek ise size kalıyor.

Adres : Asmalı Mescit, Teras Katı, General Yazgan Sk. No: 14, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0212) 393 27 57

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.