Balıkçı Etiler-Boğaz Modern Meyhane

Köprüaltı Rumeli Hisarı

Meyhane kültürü “yeni nesil” adı altında niteliksiz bir tarafa çekiliyor olsa da, arada keyifli örneklere de rastlanabiliyor. Bunlar arasında 2018 ilkbaharında açılan Köprüaltı geliyor. Rumeli Hisarı’nın sevilen mekanı Kiss The Frog’un kardeş işletmesi olan mekan, meyhane mutfağından lezzetleri, kendine has yorumlar ile sunuyor. Köprüaltı Rumeli Hisarı, adını aldığı köprünün büyülü manzarası eşliğinde, samimi ve özellikle hafta sonları eğlenceli bir atmosfer ile karşımıza çıkıyor.

Rumeli Hisarı’ndaki mekanı 5 sorumuzda inceleyelim.

köprüaltı

Ne yenir, Ne içilir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı’nda bilenlerin gittiği keyifli bir boğaz meyhanesi. Mezelerin taze olarak hazırlandığı mekanda, günlük temin edilen olta balıkları sunuluyor. Kardeş mekan Kiss The Frog’un tecrübeli mutfağı, özellikle deniz mahsulü üzerine olan mezelerde kendini göstermiş. Tarama ve Narenciye ile Marine Edilmiş Levrek bu başlangıç mezeler arasında ön plana çıkanlardan. İşletmenin odun fırınından çıkan lezzetli ekmekleri, menüde bulunan Acılı Atom, Fava gibi meyhane klasikleri ile oldukça iyi eşleşmiş.

köprüaltı

Köprüaltı’nda ara sıcak ve ana yemek, meyhane mutfağına uygun olacak şekilde, aynı bölümde sunuluyor. Sıcaklar bölümünden, Sakız Kabağı Kalamar Tava, Çıtır Simi Karides gibi mekana özgü spesiyaller tercih edilebilir. Rumeli Hisarın’daki meyhanede a la carte menü yanısıra, fix menü de almak mümkün. Özellikle grup yemekler için daha mantıklı olan bu menülerde seçilecek 6 çeşit meze ve 3 ara sıcak ortaya paylaşımlı olarak servis ediliyor. (İçecek alternatifleri ile birlikte detaylı bilgi aşağıda)

Ne zaman Gidilir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı, haftanın 7 günü 12:00-1:00 arası açık bir mekan. Hafta içi nostaljik bir boğaz meyhanesi kıvamında olan mekan, öğlen rakısı için de tercih edilebilir. Hafta sonları ise Tanju Okan, Ayten Alpman şarkıları ile başlayan akşam, gidişata göre 80-90 Türkçe pop müzikler eşliğinde kaliteli bir eğlence atmosferine dönüyor. Özellikle haftasonları rezervasyon ile gidilmesi gereken Köprüaltı’nda, vale hizmeti de bulunmakta.

köprüaltı

Ne Giyilir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı, dekorasyondaki bohem çizgileri, beyaz masa örtüleri ve şahane manzarası ile şık ama sıcak bir mekan. Akşamları, köprünün kırmızı ışıkları mekanın içerisindeki “Sıkıntı Yok” neonun verdiği kırmızı renkle birleşince, mekan ateşli bir meyhane atmosferine dönüyor. Gündüz ziyaretlerinde Spor, Spor/Şık mekan ve bölgenin ruhuna uygun olurken, akşam Spor/Şık ve Chic&Sexy birincil giyim kodları haline dönüşüyor.

Kim Kim Gidilir?

Köprüaltı, boğaz da keyifli bir gün geçirme amacıyla veya iş çıkışı dostalarla ziyaret edilebilecek bir mekan. Ayrıca mekanın ve bölgenin atmosferi romantik bir yemek için de keyifli bir deneyim vaat ediyor. Grup kapatmalarına oldukça uygun olan mekan, özellikle haftasonları kutlama grupları için oldukça uygun. Kompak yapısı sebebiyle Köprüaltı şirket yemekleri için tercih edilebilir.

köprüaltı

Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 15.10.2021)

Köprüaltı Rumeli Hisarı, fix ve a la carte menü olmak üzere 2 alternatif sunuyor. Hafta içi günlerde A la carte seçim ön plana çıkarken, haftasonları ve grup yemeklerinde fix tadım menüsü tercih edilebilir. Fiyatlara gelecek olursak, Başlangıçların (mezelerin) 37-54 TL arası olduğu Köprüaltı’nda 70’lik rakı 370 TL’den servis ediliyor. Fix menü ise içeceksiz 160 TL, 4 kişiye 1 büyük rakı dahil 270 TL, limitsiz içkili ise 350 TL’den sunuluyor.

Köprüaltı Meyhanesi Adres: Rumeli Hisarı, no:, Yahya Kemal Cd. No:4, 34470 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 287 73 23

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.