Kapanan Mekanlar

Köprüaltı Rumeli Hisarı (Kapandı)

Meyhane kültürü “yeni nesil” adı altında niteliksiz bir tarafa çekiliyor olsa da, arada keyifli örneklere de rastlanabiliyor. Bunlar arasında 2018 ilkbaharında açılan Köprüaltı geliyor. Rumeli Hisarı’nın sevilen mekanı Kiss The Frog’un kardeş işletmesi olan mekan, meyhane mutfağından lezzetleri, kendine has yorumlar ile sunuyor. Köprüaltı Rumeli Hisarı, adını aldığı köprünün büyülü manzarası eşliğinde, samimi ve özellikle hafta sonları eğlenceli bir atmosfer ile karşımıza çıkıyor.

köprüaltı

Ne yenir, Ne içilir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı’nda bilenlerin gittiği keyifli bir boğaz meyhanesi. Mezelerin taze olarak hazırlandığı mekanda, günlük temin edilen olta balıkları sunuluyor. Kardeş mekan Kiss The Frog’un tecrübeli mutfağı, özellikle deniz mahsulü üzerine olan mezelerde kendini göstermiş. Tarama ve Narenciye ile Marine Edilmiş Levrek bu başlangıç mezeler arasında ön plana çıkanlardan. İşletmenin odun fırınından çıkan lezzetli ekmekleri, menüde bulunan Acılı Atom, Fava gibi meyhane klasikleri ile oldukça iyi eşleşmiş.

köprüaltı

Köprüaltı Meyhanesi Adres: Rumeli Hisarı, no:, Yahya Kemal Cd. No:4, 34470 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 287 73 23

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.