Kadıköy-Cadde Kokteyl Sanatı Kokteyl-Bar Müdavimlist

Kadıköy Kokteyl Mekanları

kadıköy kokteyl

Beyoğlu’nun tahtına kurulan Kadıköy yeme-içme ve mekan anlamında içinde bulunduğumuz dönemin en hareketli bölgesi. Bira mekanları ve meyhaneler bölgenin geleneksel mekan tarzı olsada, son dönem açılan kahve, kahvaltı ve sokak lezzetleri, üzerine açılan butik mekanları dikkat çekiyor. Bu mekanlardan barı olanlar ise kokteyle verdiği önem ile karşımıza çıkıyor. Kadıköy kokteyl mekanları bu anlamda bölgenin yeme-içme tarzınının dönüşümünde de önemli rol oynuyor. Aşağıda ana fikri sadece kokteyl olan barların da dahil olduğu 5 Kadıköy kokteyl mekanı bulunmakta.

mathildas

Mathilda’s Cocktail Bar

Pavo Drink & Dinner

Son dönem yerleşimin yoğun olduğu bölgelerde açılan nitelikli mekanlar dikkat çekiyor. İyi bir yemek deneyimi ve eğlence için merkez bölgelerden birisine gitme ihtiyacı yok olmaya başlamış durumda. Bu örneklerden bir tanesi olan Acıbadem’in yeni mekanı Pavo Drink & Dinner. Her ne kadar Kadıköy’de yer almasa da yakınlığı ve etkileyici bar tasarımı ile bu listede olmayı fazlasıyla hak ediyor. Pavo Acıbadem, klasiklerin yanında, imza kokteylleri ile ön plana çıkıyor.

Adres: Acıbadem, Acıbadem Cd. No:98, 34718 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 766 00 34
pavo

Pavo Acıbadem

Wall Saloon & Performance

Etkinlikleri ve müdavim kitlesi ile Kadıköy’ün kült mekanlarından birisi olma yolunda giden The Wall keyifli bir bar bölümüne sahip. Son zamanlarda kokteyl kültürünün gelişmesine, The Wall’da kayıtsız kalmamış. Mekanın bar menüsünde klasik kokteyllerin yanısıra, mekan özgü kokteyller de sunuluyor. White Russian’dan Pina Colada’ya dünya klasiklerinin olduğu bar 140-175₺ aralığıyla uygun da bir fiyat politikası uyguluyor. The Wall’ın imza kokteylleri ise fesleğenli Ginfess ve İsmail Abi denenmesi gerekenlerden. Günün tamamında hareketli olan mekanda, haftalık olarak seçilen kokteylde indirimler de sunulmakta.

Adres: Validei Atik, Neşet Ömer Sk. 5-7/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0505) 605 52 59
The Wall Street Suadiye İçin Tıkla

Wall Street

Mathilda’s Cocktail Bar

Bir barın üretebileciği katma değeri en yüksek ve kendine özgü ürün olan kokteyl, dünyada olduğu gibi ülkemizde de son dönem revaçta. Mahalle aralarındaki küçük metrekare mekanlar bu anlamda artık sadece kahveci değil, kokteyl-bar olarak da açılıyor. Bu anlamda Kadıköy’ün ilk kokteyl-barı diyebileceğimiz Mathilda, 2018 yılında kapılarını araladı. Kokteyl-Bar’daki baş rol oyuncusunun barmen olması itibarı ile Mathilda’s, bol ödüllü bir barmen tarafından açılmış bir mekan. Ülkemizdeki en prestijli kokteyl yarışması olan World Class 2017 ilk üçüne giren Vedat Akar tarafından açılan Mathilda’s Kadıköy, klasiklerin yanında, imza kokteylleri ile karşımıza çıkıyor. Dönemesel olarak kokteyl yapımı etkinlikleri de düzenlenen mekanda imza kokteyller 180-240 TL arası fiyatlanıyor.

Mathilda’s Adres: Sakız Sok. No:10/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0541 572 73 30
Mathilda’s ile ilgili detaylı bilgi almak için tıkla
Mathilda Kadıköy

Mathilda Kadıköy

Rita Moda

Kadıköy ve Moda’nın kesiştiği noktalardan birindeki eski bir köşkte açılan Rita Moda, Türk mutfağını özgün dokunuşlar ile sunan bir restoran-bar. Şık mekana girer girmez, keyifli bir bar bölümü ile karşılaşıyorsunuz. Meksika biberi ile demlenmiş tekila, tarçınla demlenmiş votka gibi infuzyon içkiler kullanan mekan, oldukça geniş bir kokteyl menüsü sunuyor. Menüdeki kokteyllerden bazıları mekana özel olurken, bazıları da klasiklerin uyarlaması (Twist) olarak konumlanmış. Kokteyle oldukça önem veren Rita Moda, tadım menülerine başlangıç olarak mutlaka kokteyl ekliyor. Mekandaki kokteyl fiyatları ise 230-270 TL arası menüdeki yerini almış.

Rita Adres: Caferağa Mah. Moda, Kadikoy 
Telefon: (0216) 338 72 72
Rita Moda

Rita Moda

Bina Kadıköy

Kadıköy barlar sokağındaki yeme-içme dönüşümünü en iyi yapan mekanlardan birisi kuşkusuz Bina Kadıköy. Keyifli bahçesinde kendine has bir kitlesi olan mekanın, etkinlikleri ile de oldukça ilgi görüyor. Kadıköy barlar sokağındaki bira hegemonyasını, keyifli kokteylleri ile kıran mekan, nitelikli menüyle de dikkat çekiyor. Arlarında isli tatlara sahip, aktif kömürlü gibi orijinal reçetelerin olduğu mekana özel bir kokteyl menüsü olan Bina Kadıköy’de, fiyatlar da 175-195 TL arası değişiyor.

Bina Adres: Caferağa, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 330 84 66
Bina Kadıköy

Bina Kadıköy

Aralık Moda

Moda ile Kadıköy’ün kesiştiği sokaklardan birinde açılan Aralık, Nordic tarzı sade-şık dekorasyonu ile dikkat çekiyor. İçine girdiğinizde Nişantaşı, hatta son dönemin popüler semti Bomonti’de hissettiğiniz mekan, keyifli bir içki ve kokteyl menüsü sunuyor. Sevilen kahvaltı mekanı 700 gram ve gece kulübü Zor Kadıköy’ün işletmecileri tarafından açılan mekan, imza Kokteyle ekstra önem veren Aralık Moda, imza kokteyllerini menüsünde sunuyor. Mimarisi oldukça dikkat çeken, orijinal ve zevkli yapılmış bir de barı olan mekan, en yeni Kadıköy kokteyl mekanlarından.

Adres: Caferağa, Ressam Şeref Akdik Sokağı No 6/a, 34700 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 550 57 05
Aralık Moda

Aralık Moda

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.