Kadıköy-Cadde Kokteyl-Bar

Lelabbo Cocktail Bar

Kadıköy, hem yeme-içme sektörü açısından, hem de gece eğlencesinin merkezi olarak son yıllarda çokça dikkat çekiyor. Özellikle gençlerin uzun uzun zaman geçirdiği bölgede, farklı farklı mekanlar açılmaya devam ederken, Moda tarafı da bir hareketlenme halinde. Kadıköy’de bira içebileceğiniz çok fazla mekan vardı zaten önceden de; ama şimdilerde harika bir kokteyl bar’a da ev sahipliği yapıyor semt. Kokteyl barların genelde Bağdat Caddesinde toplandığı bu dönemde Kadıköy için iyi bir başlangıç olduğunuz söylemeliyiz Lelabbo Cocktail Bar’ın. Tecrübeli bir ekip, şık bir dekorasyon ve leziz kokteyller ile kısa sürede ilgi çeken mekanda birkaç haftaya kadar yer bulmak dahi zorlaşacak gibi.

Lelabbo Cocktail Bar, Moda’daki Nero’nun hemen yanında. Görece minik, samimi bir dükkan. Dış kısmında da üç, dört adet masası var; ancak gelmişken kesinlikle içeriye girip buradaki dekoratif ayrıntılara göz atın deriz. Karşınızda kocaman bir bar, barın önünde iki üç kişinin oturabileceği bir alan, hemen altında Şiddetli zehirler ve hafif zehirler şeklindeki tabelalar…İlk dikkati çekenler. Burada ahşap rengin ve mobilyaların hakimiyeti görülüyor. Tarihi mahalle eczanesine saygı duruşu ile göz kırpan ilaç dolabı şeklindeki dolapsa gerçekten hem fotojenik, hem de ortamı daha da şıklaştırmış. Bu dolabın karşısında ise yine eski eczanelerde var olan kahverengi ilaç şişeleri ve genişçe bir ayna bulunuyor. Açıkçası içeri girdikten sonra dış kısımda oturmak istemedik çünkü bu ayrıntılar mekanın iç tasarımını oldukça ilgi çekici hale getirmiş. Bir yandan da harika müzikler çalıyor ve Lelabbo Cocktail Bar sizi sarıp sarmalıyor.

Buranın menüsünde farklı kokteyller var. Damak zevkinize uygun kokteyli bulabilmeniz için oldukça yardımcı olan ekip, her adımda size yardımcı oluyor ve güleryüzlüler ki benim mekanla ilgili en sevdiğim şeylerden birisi de bu oldu. Önden getirdikleri çerez ve zeytinlerle ortama ısınırken, kokteyllerin yapımı hakkında pek çok ipucu veren, hangi yöntemle oluşturduklarını ayrıntılarıyla anlatan menüyü incelemek keyifli doğrusu. Lelabbo Cocktail Bar’ın Menüsündeki kokteyller arasında ‘’House Cocktail’’ veya klasik kokteyl çeşitlerinden tercihte bulunabilirsiniz. Gelmişken pek tabii ki buraya özel olan ve kendilerine ait reçetelerle, emek ve tecrübeleri ile oluşturdukları Lelabbo’ya ait kokteylleri denemek en mantıklısı gibi görünüyor. Cin ve ahududu püresi ile hazırlanan Ispahan ve közlenmiş kırmızı biber, çilek ve tekiladan oluşan Smoked Fiesta, favorilerden. Kokteyl fiyatları 440 – 470 TL bandında değişiyor. Moda’ya göre yüksek gelebilir; ancak genel kokteyl barlara ve artan fiyatlara baktığımızda makul olduğunu söyleyebiliriz. Lelabbo Cocktail Bar, her gün 17:00 – 02:00 saatleri arasında açık. Kesinlikle listelerinize ekleyin!

Adres : Caferağa, Moda Cd. No:159B, 34710 Kadıköy/İstanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.